03-05.04.2021: Przegląd weekendu

Przegląd dnia to krótkie podsumowanie najważniejszych, najciekawszych wydarzeń danego weekendu.

Odszedł Krzysztof Krawczyk

#1

W poniedziałek 5 kwietnia odszedł Krzysztof Krawczyk. Smutną wiadomość o śmierci artysty przekazał jego wieloletni menadżer Andrzej Kosmala. Jeszcze w sobotę Krawczyk poinformował, że opuszcza szpital, do którego trafił po zachorowaniu na COVID-19. “Wracam do zdrowia. Nie martwcie się o mnie, z dnia na dzień czuję się coraz lepiej” – zapewniał przed świętami legendarny piosenkarz. Sytuacja dramatycznie zmieniła się w poniedziałek, kiedy K. Krawczyk stracił przytomność i karetka zabrała go do szpitala. Kosmala poinformował, że artysta miał problemy z sercem i płucami. W godzinach popołudniowych media obiegła smutna informacja. Krzysztof Krawczyk miał 74 lata.

Sytuacja epidemiczna w okresie świąt

#2


Ministerstwo Zdrowia w sobotę poinformowało o 28 073 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem oraz o 571 zgonach. W porównaniu z poprzednią sobotą zanotowano spadek o 3 684 zakażenia, przy niewiele mniejszej liczbie wykonanych testów (ok 7 tys. testów mniej w trakcie doby).

Niedziela przyniosła 22 947 nowych przypadków jak poinformował resort zdrowia, co oznacza spadek o 6 306 przypadków w odniesieniu do poprzedniej niedzieli. Liczba zgonów jaką podało ministerstwo to 204.

Poniedziałek ze względu na Wielkanoc oraz wykonanie trochę ponad 36 tys. testów jest rekordowo niski w kontekście ostatnich dni, ale nie można porównywać go z innymi dniami przez święta. Ministerstwo Zdrowia podało, że nowych przypadków jest 9 902 oraz 64 osoby zmarły.

Ponad połowa Polaków źle ocenia walkę rządu z pandemią

#3

W opublikowanym przez Rzeczpospolitą przygotowanym przez SW Research ponad połowa Polaków negatywnie ocenia działania rządu w kontekście walki z pandemią. Na pytanie “Jak Pani/Pana zdaniem rząd radzi sobie w walce z epidemią koronawirusa w Polsce?” ponad 34% respondentów odpowiedziało, że bardzo źle. Kolejne blisko 18% ocenia działania źle. Dobrze lub bardzo dobrze walkę z epidemią ocenia 30,5% badanych. Ponad 17% respondentów nie ma zdania lub ocenia działania przeciętnie.  

Wielki sukces Huberta Hurkacza

#4

Hubert Hurkacz wygrał prestiżowy turniej tenisowy ATP Masters 1000 w Miami. Tenisista w finale pokonał Włacha Jannika Sinnera 7:6, 6:4 i jest pierwszym Polakiem, który wygrał turniej tej rangi. To kolejne wielkie zwycięstwo naszego przedstawiciela w tenisowym turnieju, po wygranej Igi Świątek w zeszłorocznym French Open. Dotychczas Hurkacz miał na swoim koncie zwycięstwa w dwóch turniejach ATP (Winston-Salem i Delray Beach), ale żadne z nich nie było tej rangi, co obecna wygrana. Po zwycięstwie na kortach w Miami tenisista z Wrocławia awansował na 16. Pozycję w rankingu ATP. Analogiczną pozycję w żeńskim tenisie zajmuje Iga Świątek.

05 comments on “03-05.04.2021: Przegląd weekendu

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.