Wtorek

03.08.2021: Przegląd dnia

Przegląd dnia to krótkie podsumowanie najważniejszych, najciekawszych wydarzeń danego dnia.

patronite

Jeśli podobają Ci się treści prezentowane na Subiektywno-Obiektywny, zapraszamy do wsparcia naszego działania na Patronite! 

Medalowy wtorek w Tokio, ale...

#1

Wtorek to był dzień w którym wprost rozwiązał się medalowy worek dla Polaków – najpierw srebro wywalczyły kajakarki Karolina Naja i Anna Puławska. Potem brąz zdobył zapaśnik Tadeusz Michalik. A jeszcze później Polki zdominowały konkurs rzutu młotem – pierwsza była Anita Włodarczyk, trzecia Malwina Kopron. Na koniec dnia nieoczekiwanie jednak siatkarska reprezentacja Polski przegrała z Francją i odpadła z turnieju.

Do historii polskiego sportu weszła młociarka Anita Włodarczyk, która mistrzynią olimpijską została po raz trzeci z rzędu! Polka znów zdominowała rywalizację olimpijską w rzucie młotem kobiet. Anita wygrała pewnie – jej zwycięstwo od drugiego kolejki było praktycznie niezagrożone.

Który z medali nasza bohaterka zapamięta najlepiej (Londyn 2012, Rio 2016 i Tokio 2021)? – Rio. To był konkurs życia. Ten medal w Japonii też smakuje. Po dwóch latach, kontuzjach, nie było wiadomo, czy wrócę. Miałam wiarę, ale pewności nie było. Nie jestem robotem. Zasługa doktora Roberta Śmigielskiego, bo zregenerowałam się. Cały czas w wiosce żartowałam z doktorem, że na pewno nie będę kończyła kariery. Mam 36 lat, wiek nie gra roli – zapewnia i dodaje: Mogę wyrównać rekord Korzeniowskiego. Mogę też zawsze rzucać dyskiem. Teraz nie rzucam, ale jak zaczynałam karierę, to od rzutu dyskiem.

Jak widać dla naszej mistrzyni wciąż nie ma ograniczeń, są za to kolejne wyzwania!

Kiepskie wieści dotarły do nas za to z siatkarskich parkietów – Polacy odpadli z turnieju olimpijskiego w Tokio po przegranej w ćwierćfinale z Francuzami 2:3. To nasza piąta z rzędu porażka na igrzyskach na etapie ¼ finału. Szkoda, biorąc pod uwagę potencjał oraz inne wyniki dwóch generacji naszych siatkarzy w dwóch poprzednich dekadach.

Wstępne wyniki sekcji zwłok 19-latki z Katowic

#2

O wstępnych wynikach sekcji 19-latki przejechanej przez autobus poinformowała we wtorek Monika Łata z Prokuratury Okręgowej w Katowicach. – Według wstępnych wniosków, przyczyną zgonu były bardzo rozległe, wielonarządowe obrażenia, zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne, które doprowadziły do zatrzymania krążenia – przekazała.

Kierowca autobusu usłyszał zarzuty zabójstwa i trafił do aresztu. Jak dodała prokurator, na potrzeby śledztwa zostanie prawdopodobnie przygotowana jeszcze opinia toksykologiczna. Pełna, pisemna opinia biegłych zostanie sporządzona w najbliższych tygodniach.

Zmarł mec. Jacek Kondracki

#3

Adwokat Jacek Kondracki zmarł w nocy z poniedziałku na wtorek. Miał 78 lat. W zeszłym roku został uhonorowany odznaczeniem Adwokatura Zasłużonym. O śmierci mecenasa poinformowała Naczelna Rada Adwokacka.

Jacek Kondracki był absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Na listę adwokacką w Warszawie został wpisany w 1972 roku. Jak napisano w komunikacie NRA, Kondracki był “cenionym patronem wielu pokoleń aplikantów adwokackich”, a także “znanym i cenionym karnistą”.

Dodano, że swoją wiedzą i doświadczeniem wspierał samorząd adwokacki.

Poprzednie Przeglądy dnia:

patronite

Jeśli podobają Ci się treści prezentowane na Subiektywno-Obiektywny, zapraszamy do wsparcia naszego działania na Patronite! 

02 comments on “03.08.2021: Przegląd dnia

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.