Środa

07.07.2021: Przegląd dnia

Przegląd dnia to krótkie podsumowanie najważniejszych, najciekawszych wydarzeń danego dnia.

patronite

___

Jeśli podobają Ci się treści prezentowane na Subiektywno-Obiektywny, zapraszamy do wsparcia naszego działania na Patronite! 

Odejście szefa klubu senackiego PiS

#1

Rezygnuję z funkcji szefa klubu senackiej części Prawa i Sprawiedliwości i wiceprzewodniczącego Klubu Parlamentarnego PiS – oświadczył na prywatnym Facebooku senator Marek Martynowski. Informację potwierdziła PAP rzeczniczka prasowa PiS Anita Czerwińska nie komentując jednakże tej decyzji.

„Informuję, że z dniem 6 lipca 2021 rezygnuję z funkcji szefa klubu senackiej części Prawa i Sprawiedliwości i wiceprzewodniczącego Klubu Parlamentarnego PiS” – napisał w piśmie skierowanym do szefa Klubu marszałka Ryszarda Terleckiego.

Zdjęcie pisma umieścił pod wpisem, w którym zastrzega, że wyjaśnił motywy decyzji w rozmowie z Terleckim i nie będzie więcej jej komentował. Zaznaczył jedynie, że rezygnacja to skutek niedzielnego wyboru sekretarza generalnego partii. „+Walka+ z nepotyzmem w naszych szeregach (patrz: niedzielny wybór sekretarza generalnego) skutkuje moją rezygnacją z funkcji szefa klubu PiS w Senacie i wiceprzewodniczącego KP PiS” – napisał Martynowski.

„Jednocześnie oświadczam, że nie będę więcej komentował mojej decyzji, z którą zaznajomiłem szczegółowo szefa klubu PiS, Pana Prof. Ryszarda Terleckiego, licząc na refleksję ze strony kierownictwa naszej formacji” – zakończył.

Powrót w klubowe szeregi PiS

#2
Nie mogę od odpowiedzi na to, co się wydarzyło w ostatnich dniach, uciec, ponieważ nie zgadzam się z takim traktowaniem polskiej polityki, jak to jest w ostatnich dniach przez nas obserwowane – mówił poseł Arkadiusz Czartoryski, tłumacząc w środę swój powrót do Klubu Parlamentarnego PiS. Jego zdaniem Donald Tusk „chce ogarnąć całą opozycję”.
 

W ostatnim czasie z klubu PiS odeszło troje posłów – Zbigniew Girzyński, Małgorzata Janowska i Arkadiusz Czartoryski, którzy założyli koło Wybór Polska. W związku z odejściem parlamentarzystów klub PiS stracił większość w Sejmie. Następnie do klubu – już jako przedstawiciel tworzonej przez europosła Adama Bielana Partii Republikańskiej – wrócił poseł Lech Kołakowski, który jesienią ubiegłego roku został zawieszony w prawach członka partii po tym, jak zagłosował przeciwko tzw. piątce dla zwierząt, a następnie został posłem niezrzeszonym. – Mamy 231 posłów, to już jest większość – oświadczył natomiast w środę prezes PiS Jarosław Kaczyński informując, że Czartoryski wraca do klubu.

W ostatnich dniach polityka jest niezwykle dynamiczna – zaczął swoje wystąpienie na konferencji z Kaczyńskim Arkadiusz Czartoryski. – Nikt nie jest samotną wyspą, również ja, i nie może abstrahować od tego, co dzieje się w ostatnich dniach – podsumował polityk.

Hurkacz show...

#3

Hubert Hurkacz w fenomenalnym stylu wywalczył awans do półfinału wielkoszlemowego Wimbledonu! Polski tenisista w meczu o najlepszą czwórkę turnieju pokonał legendę tenisa, wielokrotnego triumfatora londyńskich zawodów, Rogera Federera. O miejsce w wielkim finale wrocławianin powalczy już w najbliższy piątek.

Nasz reprezentant nie był faworytem starcia ze słynnym Szwajcarem, ale sprawił ogromną niespodziankę i wyeliminował ośmiokrotnego zwycięzcę Wimbledonu w trzech setach. W pierwszym “Hubi” wygrał 6:3, drugi rozstrzygnął po tie breaku, a w trzecim nie dał już żadnych szans utytułowanemu rywalowi triumfując aż 6:0. Warto zaznaczyć, że Federer nigdy wcześniej nie przegrał na londyńskich kortach seta do zera.

O swój pierwszy wielkoszlemowy finał Polak zagra już w najbliższy piątek, kiedy to zmierzy się z Matteo Berrettinim lub Felixem Augerem-Aliassime. Włoch i Kanadyjczyk wciąż walczą w swoim ćwierćfinałowym pojedynku. W drugim półfinale lider światowego rankingu ATP, Novak Djoković stanie do rywalizacji z Denisem Shapovalovem z Kanady.

... i Podolski show!

#4

W związku z potwierdzonym wczoraj transferem byłego reprezentanta Niemiec, Lukas Podolski przybył dziś do Polski.

Oficjalnie kontrakt podpisze w czwartek i to wtedy zaprezentuje się kibicom na stadionie w Zabrzu. Weźmie też udział w specjalnej konferencji prasowej, a zainteresowanie mediów tym wydarzeniem już jest tak duże, że klub musiał wprowadzić proces akredytacyjny.

To, co wydarzyło się w środę na lotnisku w Katowicach również w pełni spełniło wyobrażenia o transferze wielkiej gwiazdy: prywatny samolot, kamery, wywiady, Stanisław Oślizło witający Lukasa Podolskiego tuż po wyjściu z samolotu, kibice proszący o zdjęcie, autograf, a nawet… rozważania, czy Górnik Zabrze wygra Ligę Mistrzów!

A później Lukas Podolski stanął przed kamerami. – Zawsze kibicowałem Górnikowi. Stadion? Każdy wie, nie jest jeszcze gotowy. Kibiców mamy, wszystko jest, klub super, historię ma. Ja się tu wychowałem, to jest mój klub od małego i dlatego wybrałem grę dla Górnika. Zawsze mówiłem, że tu zagram i teraz się udało. Słowo to słowo – przyznał były reprezentant Niemiec, mistrz świata z 2014 roku.

Poprzednie Przeglądy dnia:

patronite

___

Jeśli podobają Ci się treści prezentowane na Subiektywno-Obiektywny, zapraszamy do wsparcia naszego działania na Patronite! 

02 comments on “07.07.2021: Przegląd dnia

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.