Poniedziałek

09.08.2021: Przegląd dnia

Przegląd dnia to krótkie podsumowanie najważniejszych, najciekawszych wydarzeń danego dnia.

patronite

Jeśli podobają Ci się treści prezentowane na Subiektywno-Obiektywny, zapraszamy do wsparcia naszego działania na Patronite! 

20 lat TVN 24

#1

Dziś 20 lat kończy TVN 24.

W zasadzie przez cały dzień na antenie TVN24 możemy słuchać wspomnień, historii i rozmów ze znanymi dziennikarzami, jak i osobami, które na co dzień pracują w stacji. Dokładnie dwadzieścia lat temu w południe na antenie został wyemitowany pierwszy serwis informacyjny.

Redakcji największej stacji informacyjnej w Polsce życzymy wszystkiego najlepszego oraz – minimum kolejnych 20 lat funkcjonowania na Polskim rynku medialno-informacyjnym!

Kontrowersje wokół śmierci młodego mężczyzny

#2

W piątek, po interwencji policji w Lubinie zmarł 32 letni mężczyzna. Dolnośląskie Centrum Praw Człowieka skierowało do prokuratury pismo o możliwości popełnienia przestępstwa przez funkcjonariuszy. Od piątku nie milkną echa tej sprawy, także po wczorajszych protestach (pod komendą powiatową w Lubinie).

Dziś do sprawy odniosła się dolnośląska policja. “Na filmie widać tylko fragment interwencji, nie można na tej podstawie ferować wyroków” – powiedział Wojciech Jabłoński z dolnośląskiej policji. “Podkreślam, że policjanci próbowali go uspokoić. Starali się mu uświadomić, że jego zachowanie grozi mu odpowiedzialnością karną. Niestety mężczyzna zachowywał się irracjonalnie, był bardzo agresywny i nie docierały do niego argumenty” – dodał podkomisarz.

O szczegółach śledztwa w poniedziałek miała poinformować Prokuratura Rejonowa w Lubinie. Na godzinę 10 została zwołana konferencja prasowa. Ostatecznie do dziennikarzy wyszła szefowa tamtejszej prokuratury Magdalena Serafin i poinformowała o odwołaniu konferencji.

Sprawą śmierci 34-latka i policyjnej interwencji z urzędu zajmie się także Rzecznik Praw Obywatelskich.

Łukaszenka o Polsce i Cimanouskiej

#3

Podczas wielogodzinnej konferencji prasowej prezydent Białorusi mówił m.in. o białoruskiej sprinterce Kryscinie Cimanouskiej oraz o Polsce.

Łukaszenka zaprzeczył, jakoby Cimanouska była eskortowana na lotnisko przez agentów białoruskiej bezpieki. Uważa też, że Cimanouska została “zmanipulowana”, aby odłączyć się od reprezentacji i uciec do Polski. Dyktator twierdzi, że na lotnisku w Tokio Cimanouska skontaktowała się z “polskimi koleżkami” i to oni kazali jej powiedzieć policji, że do wyjazdu zmuszają ją agenci KGB.

Podczas Igrzysk w Tokio Kryscina Cimanouska oskarżyła kierownictwo swojej ekipy, że za krytykę jej działań chciano przymusem odesłać ją na Białoruś. Biegaczka zwróciła się o ochronę policji, po czym schroniła się na terenie ambasady RP w Tokio. Trafiła do Polski na mocy przyznanej jej wizy humanitarnej. Obecnie przebywa w Polsce.

Otwarto nowy odcinek Via Baltica

#4

Dziś otwarto nowy odcinek międzynarodowej trasy Via Baltica. Nowy fragment ma status drogi ekspresowej i numer S61.

Nowa trasa to niemalże 35 km drogi od Kolna koło Łomży, przez Stawiska i Szczuczyn w stronę Ełku. Fragment drogi S61 od Ostrowi Mazowieckiej do Szczuczyna to projekt drogowy o wartości przeszło 3 mld zł. Unia dofinansowuje go kwotą 1,63 mld zł.  

Poprzednie Przeglądy dnia:

patronite

Jeśli podobają Ci się treści prezentowane na Subiektywno-Obiektywny, zapraszamy do wsparcia naszego działania na Patronite! 

03 comments on “09.08.2021: Przegląd dnia

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *