Piątek

11.06.2021: Przegląd dnia

Przegląd dnia to krótkie podsumowanie najważniejszych, najciekawszych wydarzeń danego dnia.

patronite

___

Jeśli podobają Ci się treści prezentowane na Subiektywno-Obiektywny, zapraszamy do wsparcia naszego działania na Patronite! 

Oświadczenie M. Dworczyka ws. włamania na konto

#1

Szef KPRM Michał Dworczyk opublikował na Twitterze kolejne oświadczenie w związku z włamaniem na jego skrzynkę mailową, do którego doszło we wtorek. W oświadczeniu minister podkresla, że od dwóch dni za pośrednictwem rosyjskiej platformy Telegram do opinii publicznej w Polsce przekazywane są wiadomości i informacje, których część została wykradziona w wyniku ataku hakerskiego przeprowadzonego na skrzynki e-mail i konta w mediach społecznościowych należących do niego i jego rodziny.

___

___

„Już dziś wiadomo, że część z ujawnionych informacji i rzekomych maili została spreparowana. Przejęcie części danych z tych skrzynek oraz informacji niezbędnych do logowania zgłosiłem odpowiednim służbom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo państwa” – napisał minister. „Mimo, że nie można w tej chwili jednoznacznie wskazać kto stoi za tym atakiem to jest oczywiste, że jego intencją jest podważenie zaufania do mnie oraz wielu innych osób pełniących funkcje publiczne” – zaznaczył Dworczyk.

Szef KPRM zaznaczył, że do czasu wyjaśnienia skali ataku i źródeł jego pochodzenia odnoszenie się do poszczególnych wiadomości jest „poważnym błędem”.

Kanał na rosyjskiej platformie Telegram publikuje materiały od 4 czerwca. Od tego czasu opublikowano m.in. analiza rozwiązań, które pozwalałyby Białorusinom osiedlać się w Polsce, korespondencja z płk Krzysztofem Gajem oraz zdjęcie dowodu osobistego i prawa jazdy Dworczyka.

Akcja strażaków w elektrowni Jaworzno

#2

Na terenie elektrowni Jaworzno doszło do wycieku oleju hydraulicznego, który znajdował się na rozgrzanej instalacji, co doprowadziło do dużego zadymienia całego budynku. Do elektrowni wezwana została natychmiast straż pożarna, na miejscu pojawiło się 18 zastępów strażackich i sytuacja została szybko opanowana. Nikomu nic się nie stało.

To nie pierwszy incydent w elektrowni Jaworzno, w lutym tego roku w młynie bloku energetycznego Jaworzno pojawił się ogień, ściany rozgrzały się do ponad 500 stopni, co groziło wybuchem i zagrożeniem życia ludzi. Jednak pożar udało się opanować, a firmie uniknąć szumu medialnego.

Startuje EURO

#3

Przeniesione z zeszłego roku z powodu pandemii Mistrzostwa Europy rozpoczynają się w piątek, w meczu otwarcia zagrają Turcja z Włochami w Rzymie na Stadio Olimpico. Turniej zgodnie z planem rozegrany zostanie na 11 obiektach w różnych krajach Europy. Decydująca faza – półfinały i finał – rozegrana zostanie na stadionie Wembley w Londynie.

W turnieju udział biorą 24 zespoły podzielone na 6 grup. Do 1/8 finału awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy plus 4 drużyny z najlepszym bilansem z trzecich miejsc.

Polacy grają w grupie E z Hiszpanią, Szwecją oraz Słowacją. Ze Słowakami nasza kadra rozegra pierwszy mecz w poniedziałek o 21 w Sankt-Petersburgu. Następnie w sobotę 19 czerwca kadra zmierzy się w Sewilli z Hiszpanią i 23 czerwca ponownie w Sankt-Petersburgu ze Szwecją.

Więcej o EURO przeczytacie w specjalnie przygotowanej przez nas Strefie Kibica.

Poprzednie Przeglądy dnia:

04.06.2021 Przegląd dnia – piątek
07.06.2021 Przegląd dnia – poniedziałek
08.06.2021 Przegląd dnia – wtorek
09.06.2021 Przegląd dnia – środa
10.06.2021 Przegląd dnia – piątek

patronite

___

Jeśli podobają Ci się treści prezentowane na Subiektywno-Obiektywny, zapraszamy do wsparcia naszego działania na Patronite! 

Jeden komentarz na “11.06.2021: Przegląd dnia

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *