Środa

12.05.2021: Przegląd dnia

Przegląd dnia to krótkie podsumowanie najważniejszych, najciekawszych wydarzeń danego dnia.

patronite

___

Jeśli podobają Ci się treści prezentowane na Subiektywno-Obiektywny, zapraszamy do wsparcia naszego działania na Patronite! 

W czwartek raport NIK w sprawie wyborów kopertowych

#1

W czwartek Najwyższa Izba Kontroli przedstawi raport w sprawie kopertowych wyborów prezydenckich.

Jak już wcześniej informowały media, treść raportu Najwyższej Izby Kontroli ma nie być korzystna dla Kancelarii Premiera. Jednocześnie nieoficjalnie udało nam się ustalić, iż wnioski pokontrolne wobec premiera Mateusza Morawieckiego i szefa KPRM Michała Dworczyka mają być wygładzone i zepchnięte do spraw drugorzędnych. W raporcie skupiono się na urzędnikach niższego szczebla.

Nieoficjalnie wiadomo, że kontrolerzy NIK stwierdzili m.in, że „w świetle obowiązujących (w dniu ich wydania) przepisów kodeksu wyborczego, czynności organizacyjne celem przeprowadzenia wyborów Prezydenta RP były zastrzeżone do kompetencji PKW, urzędników wyborczych oraz komisji wyborczych; opinie Departamentu Prawnego KPRM oraz Prokuratorii Generalnej RP wyrażały istotne wątpliwości co do podstawy prawnej wydania tych decyzji”.

Cały raport ma liczyć prawie 80 stron.

Pijany kontroler?

#2

Prokuratura otrzymała zawiadomienie w sprawie możliwości spowodowania zagrożenia w ruchu powietrznym przez jednego z kontrolerów lotów na warszawskim Okęciu. Po powrocie z przerwy kontroler miał, według ustaleń Business Insider, bełkotać w rozmowach z załogami. Prokuraturę powiadomiła Polska Agencja Żeglugi Powietrznej.

Rzecznik LOT-u potwierdził, że sytuacja miała miejsce. – Piloci zapytali, czy kontroler się dobrze czuje, później komunikację przejął drugi z pracowników wieży. Toczy się u nas procedura w tej sprawie. Nic więcej nie mogę powiedzieć – przekazał Krzysztof Moczulski.

Gdy drugi kontroler lotu zauważył dziwne zachowanie swojego kolegi, natychmiast odsunął go od stanowiska i poinformował policję. “Niedysponowany” pracownik nie czekał na koniec zmiany, oddalił się w nieznanym kierunku.

PAŻP również potwierdza, że doszło do takiego incydentu. Nie zdradza więcej szczegółów w tej sprawie.

Ostrzeżenia dotyczące burz!

#3

IMGW ostrzega przed burzami z gradem, które mogą wystąpić w południowo-zachodniej Polsce. Może im towarzyszyć silny wiatr i intensywne opady deszczu.

Burz z gradem mogę spodziewać się w nocy mieszkańcy Wielkopolski, Lubuskiego, Opolskiego, Dolnego Śląska oraz Śląska. Burzom miejscami będą towarzyszyć dość intensywne opady deszczu oraz wiatr osiągający lokalnie w porywach nawet 90 km/h.  Miejscami może padać grad.

W nocy termometry pokażą od 6-7 st. C na wschodzie, ok. 9-10 st. C w centrum kraju i 12-13 st. C na południowym zachodzie i południu.

Poprzednie Przeglądy dnia:

05.05.2021 Przegląd dnia – środa
06.05.2021 Przegląd dnia – czwartek
07.05.2021 Przegląd dnia – piątek
10.05.2021 Przegląd dnia – poniedziałek
11.05.2021 Przegląd dnia – wtorek

patronite

___

Jeśli podobają Ci się treści prezentowane na Subiektywno-Obiektywny, zapraszamy do wsparcia naszego działania na Patronite! 

02 comments on “12.05.2021: Przegląd dnia

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.