Piątek

13.08.2021: Przegląd dnia

Przegląd dnia to krótkie podsumowanie najważniejszych, najciekawszych wydarzeń danego dnia.

patronite

Jeśli podobają Ci się treści prezentowane na Subiektywno-Obiektywny, zapraszamy do wsparcia naszego działania na Patronite! 

Narada u Prezesa

#1

Według doniesień „Faktu”, w czwartek wieczorem w willi na Żoliborzu obok Jarosława Kaczyńskiego pojawili się Beata Szydło, Ryszard Terlecki, Marek Kuchciński, Mariusz Kamiński i Jacek Sasin. W czasie spotkania miala być omawiana strategia PiS na najbliższe miesiące. Na naradzie miało zabraknąć premiera Morawieckiego.

“Prezes chciał poznać nastroje w partii, dowiedzieć się, na ilu posłów może liczyć w kolejnych głosowaniach i jak można jeszcze poszerzyć koalicję. Planowano też kolejne taktyczne posunięcia” – ujawnił Fakt.

/źródło: Fakt, Gazeta.pl/

Rozwój sporu wokół lex TVN

#2

Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński skomentował doniesienia o sankcjach, jakie z powodu “lex TVN” miałyby nałożyć na Polskę Stany Zjednoczone. – Myślę, że należy do tego rodzaju informacji podchodzić z bardzo dużą ostrożnością – tradycyjnie już, zgodnie z obowiązującą strategia komunikacyjną MSZ w tej sprawie skomentował Jabłoński.

Tymczasem sam prezes Discovery Jean-Briac Perrette zapowiedział, że jego korporacja będzie walczyła, aby utrzymać kontrolę nad stacją TVN. – Widzimy ogromne wsparcie ze strony rządu USA i ogromne wsparcie ze strony UE – ocenił Parette i dodał: Nie mamy zamiaru sprzedawać ani odchodzić.

Perrette wezwał USA i państwa europejskie do interwencji. Podkreślił przy tym, że niezależność mediów i przetrwanie demokracji w strategicznym regionie Europy środkowej jest obecnie w “punkcie krytycznym”.

/źródło: RMF FM, Gazeta.pl, Agencja Informacyjna AP/

Rusza Bundesliga!

#3

W piątek (13 sierpnia 2021 roku) startuje nowy sezon Bundesligi. W tym sezonie mecze, między innymi z udziałem Roberta Lewandowskiego, będzie można oglądać wyłącznie na internetowej platformie Viaplay.

Zmiany na polskim rynku praw sportowych już w ten weekend odczują kibice Bundesligi. Rozgrywki rozpoczynają się w piątek (13 sierpnia o godz. 20.25) meczem Borussia Moenchengladbach – Bayern Monachium. Czy w tym sezonie Roberta Lewandowskiego będzie stać na kolejne spektakularne osiągnięcie? Przekonamy się za jedyne… 10 miesięcy. Oby bez pandemicznych opóźnień!

/źródło: RMF FM, Sportowe Fakty, Media2.pl/

Poprzednie Przeglądy dnia:

patronite

Jeśli podobają Ci się treści prezentowane na Subiektywno-Obiektywny, zapraszamy do wsparcia naszego działania na Patronite! 

02 comments on “13.08.2021: Przegląd dnia

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *