19-20.06.2021: Przegląd weekendu

Przegląd weekendu to krótkie podsumowanie najważniejszych, najciekawszych wydarzeń danego weekendu.

patronite

___

Jeśli podobają Ci się treści prezentowane na Subiektywno-Obiektywny, zapraszamy do wsparcia naszego działania na Patronite! 

Zostajemy na EURO!

#1

Polacy do sobotniego meczu z Hiszpanią w ramach rywalizacji w grupie E Mistrzostw Europy przystępowali z nożem na gardle po porażce w pierwszym meczu ze Słowacją. W przypadku porażki nasza kadra byłaby drugim zespołem po Macedonii Północnej, który już po dwóch kolejkach odpada z turnieju. Optymizmu zarówno patrząc na grę w pierwszym spotkaniu jak w na klasę rywala było bardzo mało. Co prawda piłkarze na konferencjach prasowych zapowiadali walkę oraz walkę o zwycięstwo, ale realnie patrząc oczekiwanie pozytywnego wyniku było mocno życzeniowe.

Mecz rozpoczął się od mocnego pressingu naszego zespołu. Hiszpanie z każdą minutą zyskiwali przewagę w posiadaniu piłki, ale takiego scenariusza można było się spodziewać. W pierwszych minutach mógł być podyktowany rzut karny dla Polski, Piotr Zieliński wpadł w pole karne i został powalony na ziemie, jednak sędziujący to spotkanie Włoch Daniele Orsato nie zdecydował się wskazać „na wapno”. W 25. minucie Gerard Moreno zagrał piłkę na 5 metr, gdzie Bartosza Bereszyńskiego wyprzedził Alvaro Morata i skierował piłkę do siatki – Hiszpanie wyszli na prowadzenie 1:0. Wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy, ale kilka minut po wznowieniu gry – w 54. minucie – Kamil Jóźwiak zagrał piłkę w pole karne, gdzie nasz kapitan Robert Lewandowski skierował futbolówkę głową do siatki. Cztery minuty po wyrównującej bramce sędzia podyktował rzut karny dla Hiszpanów. Naszej reprezentacji w tej sytuacji bardzo mocno sprzyjało szczęście, gdyż strzelający Moreno trafił w słupek, a dobijający piłkę Morata trafił nieczysto i również przestrzelił. Do końca spotkania utrzymał się wynik remisowy.

Spełniony został scenariusz, który pozwala nam marzyć dalej o grze w turnieju. Aby tak się stało w środę 23 czerwca Polacy muszą wygrać z reprezentacją Szwecji. Każdy inny wynik niż zwycięstwo eliminuje nas z rozgrywek, ale w przypadku zwycięstwa zajmując 2. Miejsce w grupie awansujemy do 1/8 finału, gdzie czekać będzie druga drużyna z grupy D.

___

___

Hołownia zapowiedział plan dla Polski

#2

W sobotę w Warszawie odbył się zlot ruchu Polska 2050, który rozpoczyna letnią kampanię pod hasłem „Poznajmy się”. Podczas zlotu lider ruchu Szymon Hołownia zapowiedział, że w ciągu najbliższych tygodni on i przedstawiciele jego ugrupowania, parlamentarzyści oraz eksperci odwiedzą 380 powiatów. „Będziemy wszędzie, gdzie wy jesteście, żeby was poznać i żeby was usłyszeć, żebyście powiedzieli nam, jakiej wy Polski dzisiaj chcecie” – mówił Hołownia.

Hołownia podczas zlotu zapowiedział, że w ramach podsumowania kampanii 3-4 września przedstawiony zostanie kompletny plan dla Polski, z którym ugrupowanie pójdzie na wybory.

„Wierzę, że to będzie wspaniała podróż. Podsumujemy ją 3 i 4 września na zlocie ogólnokrajowym naszego ruchu, na którym przedstawimy wam kompletny plan dla Polski – ten z którym pójdziemy do wyborów, ten, który dotknie każdej sfery naszego życia, i który będzie aktualny nie tylko w tym wymiarze centralnym czy ogólnopolskim, ale dzięki tej naszej podróży i dzięki tym naszym ekspertom, którzy pracują dzisiaj w regionach, pozwoli wypracować program dla każdego z regionów – taki, który rzeczywiście sprawi, że te regiony dzisiaj będą rosły, a nie kurczyły się spętane jakąś ideologiczną, centralną, ogólnopolską wojną” – zapowiedział lider Polski 2050.

Szymon Hołownia poinformował również, że w trakcie wakacyjnej kampanii w całej podróży po Polsce podróżować z politykami będzie skrzynka, do której można wrzucać postulaty do ugrupowania. Dla osób, które fizycznie tego nie będą mogły zrobić uruchomiona zostanie 25 czerwca strona, gdzie również będzie można składać postulaty dla poszczególnych regionów.

Bielan powołuje Partię Republikańską

#3

„Powołujemy Partię Republikańską dla tych, dla których bliska jest idea wolności. Jesteśmy i pozostajemy częścią Zjednoczonej Prawicy, gorąco wierzymy w zwycięstwo w kolejnych wyborach parlamentarnych” – oświadczył europoseł Adam Bielan podczas Zjazdu Republikańskiego. Na zjeździe przemawiał też Jarosław Kaczyński. “Wierzę, że razem zrealizujemy wielki plan dla Polski, że razem zwyciężymy dla dobrej przyszłości naszego narodu i dobrej przyszłości Europy” – mówił prezes PiS.

„Powołujemy Partię Republikańską jako reprezentację obywateli, którym bliska jest idea wolności; idea wolności indywidualnej, narodowej, a także wrażliwej społecznie wolności gospodarczej” – mówił Adam Bielan.

Jak wskazywał, wolność jest wartością najwyższą, szczególnie cenioną przez Polaków. Jest naszym dobrem narodowym, naszą tradycją wypracowaną na przestrzeni dziejów – mówił. Dodał, że polską tradycją jest również zakorzenienie w opartej na chrześcijaństwie cywilizacji europejskiej i „nasz ogromny wkład w jej rozwój”.

„Tradycją jest również nasz język, wiara, kultura i nasze miejsce w tej części Europy. Odwołujemy się do powyższych wartości, ponieważ stanowią one fundament państwa polskiego. Z tego wynika nasza tożsamość, ale i zobowiązania. Jesteśmy dumni z wielowiekowych osiągnięć naszego narodu i pragniemy przekazać naszym dzieciom Polskę niezależną, scaloną, nowoczesną i dostatnią” – podkreślił.

Bielan wskazywał też, że ugrupowanie chce zagwarantowania bezpieczeństwa i trwałej pozycji rodziny w życiu narodu. Zwracał też uwagę na konieczność autonomicznej aktywności młodzieży.

„Poprzez działania prorozwojowe oraz ułatwienia w prowadzeniu działalności gospodarczej chcemy dążyć do wzrostu zamożności wszystkich obywateli. Wolna i nieskrępowana przedsiębiorczość jest do tego najlepszą drogą. Chcemy ochrony własności prywatnej, będącej filarem zdrowego ustroju politycznego i społecznego oraz gwarancją rzeczywistej wolności społecznej i indywidualnej” – mówił.

Zaznaczył, że program Partii Republikańskiej jest kierowany też do przedsiębiorców i producentów. „Będziemy dbać o polskie produkty” – zapewniał.

„Chcemy nowoczesnej ochrony zdrowia. Przyszłościowej, ale opartej na wartości edukacji i nauki, kultury czerpiącej z polskiej tradycji. Sprawnego systemu sprawiedliwości. Chcemy doskonałej infrastruktury transportowej, energetycznej, cyfrowej oraz silnej i nowoczesnej polskiej armii” – kontynuował.

Wskazywał też na potrzebę efektywnego, odpolitycznionego samorządu skoncentrowanego na współpracy z rządem. Opowiadał się też za aktywną polityką na arenie międzynarodowej z uwzględnieniem roli i zaangażowania Polski w NATO i systemie transatlantyckim. „Jesteśmy orędownikami adekwatnej do potencjału społeczno-gospodarczego pozycji Polski w UE. Naszym kierunkiem politycznym była i pozostaje Europa ojczyzn” – mówił.

Bielan ocenił, że najlepszą drogą realizacji tych wszystkich postulatów jest kontynuacja rządów Zjednoczonej Prawicy. „Dlatego jesteśmy i pozostajemy częścią Zjednoczonej Prawicy, najbardziej udanego projektu politycznego polskiej prawicy w historii. Gorąco wierzymy z zwycięstwo w kolejnych wyborach parlamentarnych” – powiedział.

„My się Zjednoczonej Prawicy nie wstydzimy, jesteśmy dumni z dobrych relacji z rządem i z PiS. Niech wstydzą się ci, którzy paktują z opozycją i chcą Zjednoczoną Prawicę rozbić” – dodał.

Zapraszał też do współpracy wszystkich, którym bliskie są republikańskie wartości. Nasze przesłanie kierujemy również do wyborców, którzy nie znajdują obecnie reprezentacji politycznej odzwierciedlającej ich oczekiwania; „gorąco liczymy tutaj na młodzież” – powiedział Bielan.

/źródło: PAP/

Parada Równości w Warszawie

#4

W sobotę ulicami Warszawy przeszła XX Parada Równości. Marsz wyruszył o godzinie 15 sprzed Pałacu Kultury i Nauki, następnie przemarsz ulicami Marszałkowską, przez pl. Konstytucji, następnie Waryńskiego, Batorego do skrzyżowania z Al. Niepodległości.

Przed Pałacem Nauki i Kultury z uczestnikami spotkał się prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. „Witam Warszawę kolorową, uśmiechniętą. Warszawę tolerancyjną. Parada to święto całej społeczności LGBT+, ale to również święto wszystkich, którzy są tolerancyjni. Wszystkich, którzy są uśmiechnięci. Wszystkich, którzy patrzą w przyszłość. Wszystkich, którzy chcą, aby Warszawa była dla wszystkich” – mówił Rafał Trzaskowski do uczestników Parady Równości. 

Rafał Trzaskowski zapytany przez dziennikarzy o realizację postulatów z tzw. karty LGBT, którą podpisał w 2019 r, odpowiedział: “Realizujemy, co obiecaliśmy”. Podkreślił, że niebawem powstanie hostel dla osób LGBT wyrzuconych z domu.

Przed Paradą podczas konferencji prasowej jeden z liderów Lewicy Robert Biedroń wyraził w imieniu ugrupowania wsparcie dla osób LGBT. „Jesteśmy z wami nie tylko dzisiaj, nie tylko ten jeden dzień w roku, kiedy niektórzy chcą się pokazać, powiedzieć, jacy to są tolerancyjni, a później – następnego dnia, tygodnia, miesiąca – zapominają o tej walce, która jeszcze musi być kontynuowana, bo nie wszystko, a wiele jeszcze trzeba załatwić” – mówił Biedroń. „Chciałbym w imieniu Lewicy zaapelować do całej opozycji demokratycznej dzisiaj, z tego miejsca, pod tą tęczową flagą – państwo dzisiaj będziecie mówili o równości, o tolerancji, o przeciwdziałaniu dyskryminacji – apeluje do was o konkrety, o to, czy podpiszecie się pod tymi postulatami, czy podpiszecie się pod postulatami, które dzisiaj są standardem cywilizacyjnym każdego demokratycznego państwa” – dodał europoseł.

___

___

„Apeluję do kolegów i koleżanek z Polski 2050, z Koalicji Obywatelskiej, z PSL-u, ze wszystkich sił politycznych, które dzisiaj chcą pokazać, że są demokratyczne i pokazują, że Prawo i Sprawiedliwość niszczy i demoluje nasz kraj – pokażmy, że jesteśmy tolerancyjni, otwarci, ale przede wszystkim, że jesteśmy demokratami i demokratkami. Podpiszmy się pod tymi postulatami, które nie są dzisiaj tylko postulatami Lewicy, ale każdego człowieka, który i która ma konstytucję, demokrację w swoim sercu” – zaapelował Biedroń.

XX Parada Równości, której patronatu stolicy udzielił Rafał Trzaskowski przebiegła spokojnie bez incydentów poinformowała Policja.

patronite

___

Jeśli podobają Ci się treści prezentowane na Subiektywno-Obiektywny, zapraszamy do wsparcia naszego działania na Patronite! 

03 comments on “19-20.06.2021: Przegląd weekendu

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *