Piątek

20.08.2021: Przegląd dnia

Przegląd dnia to krótkie podsumowanie najważniejszych, najciekawszych wydarzeń danego dnia.

patronite

Jeśli podobają Ci się treści prezentowane na Subiektywno-Obiektywny, zapraszamy do wsparcia naszego działania na Patronite! 

Hołownia składa ofertę opozycyjnej współpracy

#1

Podczas piątkowej konferencji w Sejmie Szymon Hołownia przekonywał, że obecna sytuacja w krajowej polityce zmierza do wcześniejszych wyborów. Zapewnił, że jego partia jest na nie gotowa i już pracuje nad kompleksowym programem reform. Zaproponował też szeroką współpracę opozycji.

– Chcemy zaprosić D. Tuska, W. Kosiniaka-Kamysza, przedstawicieli Lewicy, J. Gowina, aby skonsultować nasze propozycje, bo wiemy, że wyzwania po PiS nie będą projektem jednej siły politycznej, będzie potrzeba współpraca w którą stronę pójść – powiedział Lider Polski 2050.

Szymon Hołownia po raz kolejny zapewniał, że jego partia ma ambicję przygotowania najlepszego, najbardziej spójnego i najbardziej adekwatnego do dzisiejszych czasów projektu odbudowy Polski po rządach PiS.

Przypomnijmy – 4 września ma odbyć się I Kongres Ruchu Polska 2050. Poznamy na nim pełen program partii oraz, jak zapowiedział sam lider, nowe nazwiska wspierające projekt.

/źródło: dorzeczy.plgazeta.plmsn.com, Polska2050.pl/

Spotkanie min. Edukacji ze środowiskami LGBT+

#2

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek spotkał się dziś w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” w Warszawie z przedstawicielami Młodzieżowego Forum LGBT+. Czarnek zaznaczył, że każdy człowiek ma prawo do ochrony życia prywatnego i decydowania o swoim życiu osobistym. Wskazał przy tym jednak na zagrożenia dotyczące rodziny.

Spotkanie trwało około dwudziestu minut. Nie przebiegało w zbyt przyjemnej atmosferze – minister użył słów, według relacji Forum, delikatnie mówiąc, mało kompromisowych: „Zakazuję interesowania się orientacją seksualną dzieciom i młodzieży w Szkole” czy “Nie rozumiem jakie prawa homoseksualistów są naruszane w szkole”.

Mimo to Młodzieżowe Forum poinformowało dziś na Twitterze, iż może wkrótce dojść do kolejnego takiego spotkania.

/źródło: Młodzieżowe Forum LGBT+/

Duda zawetuje lex TVN?

#3

Gazeta.pl podała dziś informację, iż Andrzej Duda zamierza zawetować “lex TVN” jeżeli kontrowersyjna ustawa trafi na jego biurko – Dla prezydenta, według źródeł bliskich Pałacowi Prezydenckiemu, ma być to sposób na „wielki powrót Dudy do krajowej polityki”.

Według Gazeta.pl, “sygnał, że weto jest możliwe, prezydent wysłał w czasie przemówienia 15 sierpnia, w Święto Wojska Polskiego. Mówił wtedy, o “dotrzymywaniu zobowiązań militarnych wynikających z przynależności do NATO.” Prezydent ma obawiać się, iż obecny kształt ustawy może godzić w nasze interesy narodowe w kontekście obronności i zbrojeń, co Duda silnie akcentował w Warszawie 15 sierpnia.

Według osoby z Pałacu Prezydenckiego, na którą powołuje się Gazeta.pl, weto jest już przesądzone. “Trudno o bardziej uroczysty moment i miejsce na deklarację. Andrzej Duda wysłał bardzo mocny sygnał do PiS o wecie, a jeśli w PiS nie zrozumieją tych słów prezydenta, to to weto będzie” – informuje portal.

/źródło: Gazeta.pl, RadioZet.pl/

Poprzednie Przeglądy dnia:

patronite

Jeśli podobają Ci się treści prezentowane na Subiektywno-Obiektywny, zapraszamy do wsparcia naszego działania na Patronite! 

03 comments on “20.08.2021: Przegląd dnia

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *