Przegląd dnia to krótkie podsumowanie najważniejszych, najciekawszych wydarzeń danego dnia.

___
Jeśli podobają Ci się treści prezentowane na Subiektywno-Obiektywny, zapraszamy do wsparcia naszego działania na Patronite!
Trąba powietrzna w Małopolsce, burze nadal groźne

Przez powiat nowosądecki w Małopolsce przeszła trąba powietrzna. Uszkodzonych zostało około 15 dachów na budynkach mieszkalnych i gospodarczych – przekazała straż pożarna.
W czwartek po południu przez miejscowości Koniuszowa i Librantowa w powiecie nowosądeckim w Małopolsce przeszła trąba powietrzna. Strażacy poinformowali o uszkodzeniu około piętnastu dachów na budynkach mieszkalnych i gospodarczych.
Na miejscu pracuje straż pożarna.
Przypominamy, że położenie burz można śledzić za pomocą internetowych radarów zjawisk atmosferycznych, takich jak np. poniżej:

Na południu Polski w ciągu kolejnych godzin pogoda będzie szczególnie niebezpieczna. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia najwyższego stopnia. Tam wiatr w porywach może rozpędzać się aż do 130 kilometrów na godzinę. Na dużym obszarze kraju obowiązują alerty drugiego stopnia.
W czwartek nad Polską przechodzą gwałtowne burze. Po godzinach porannych ich siła nieco osłabła, ale znów pojawią się groźne zjawiska.
Konferencja prasowa Zbigniewa Bońka

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek podsumował występ Biało-Czerwonych na Euro 2020 – Nie jestem odpowiedzialny za formę jednego czy dwóch zawodników, tylko za całokształt – zastrzegł na konferencji prasowej w Gdańsku.
Mieliśmy nadzieję, że wszystko skończy się później. Sportowo zawiedliśmy. Po odpadnięciu moim obowiązkiem jest spotkać się z wami i podziękować – przywitał się z dziennikarzami Boniek. – Nie jestem odpowiedzialny za formę jednego czy dwóch zawodników, tylko za całokształt. Porażka nigdy nie jest pozytywna, ale za dwa miesiące czekają nas kolejne mecze w ramach eliminacji mistrzostw świata i trzeba z optymizmem iść do przodu. Polska piłka pod wieloma względami bardzo się rozwinęła, jednak na wielkich turniejach nie osiągamy tego, co chcemy – powiedział. Jak dodał, wielka impreza zawsze kiedyś się kończy, ale mieliśmy nadzieję, że dla nas skończy się trochę później.
– Paulo Sousa jest bardzo dobrym trenerem, pociągnął za sobą zawodników. Takiego zgrupowania pod względem pracy nie pamiętam. To była zupełnie inna drużyna – tłumaczył Boniek, który dodał, że Portugalczyk jest trenerem o wielkim doświadczeniu i wie, czego polskiej drużynie potrzeba. – Wymiana trenera i zatrudnienie Sousy nie było błędem – uciął pytanie dotyczące ewentualnego zwolnienia portugalskiego selekcjonera. Sousa zostaje na stanowisku i ma wywalczyć z Biało-Czerwonymi awans do mistrzostw świata w 2022 roku.
Pytania padały trudne, bo takie padać musiały. Wygląda jednak na to, że przed reprezentacją stabilny okres – przynajmniej pod kątem ciągłości zatrudnienia oraz pracy szkoleniowego sztabu.
Dworczyk unika trudnych pytań

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk dwukrotnie uchylał się na konferencji od odpowiedzi na pytania o tak zwaną aferę mailową, która wybuchła po wycieku jego maili. Przy pierwszym pytaniu ocenił, że kwestia ta nie jest związana z tematem briefingu i zapewnił, że dojdzie do “szeregu spotkań” w sprawie “cyberataku”. Przy drugim – w ogóle nie zareagował.
Reporter TVN24 Jan Piotrowski pytał Dworczyka, czy i kiedy opinia publiczna dowie się, które z tych informacji są prawdziwe, a które nie oraz czy ktoś poniósł już konsekwencje w związku z tą sprawą. Szef KPRM nie chciał odpowiedzieć na to pytanie. – Pan, który prowadzi konferencję już powiedział, przekazał prośbę, żebyśmy trzymali się konsekwentnie tej zasady, której od początku naszych spotkań, konferencji przestrzegamy – trzymania się (…) tematu – powiedział minister. – Zapewniam państwa, że będzie szereg spotkań, na których będziemy mogli również na temat kwestii informacji, maili czy cyberataku właściwie rozmawiać – dodał Dworczyk.
Pod koniec konferencji pytanie powtórzyło się – Dworczyk jednak tym razem milczał a z kłopotliwej sytuacji wybawił go moderator, wyjaśniając, że pytanie to nie jest związane z tematyką konferencji.
Ciekawe zjawisko atmosferyczne w Warszawie

Mammatusy, zwane również “krowimi wymionami”, można było zaobserwować w wielu miejscach Warszawy. Charakterystyczne chmury spowiły niebo w czwartek po południu.
Mammatusy najczęściej zaobserwować można podczas gwałtownych burz. To krótkotrwałe, ale bardzo efektowne zjawisko. Najprawdopodobniej powstają w momencie, kiedy nad ciepłe powietrze nasuwa się chłód. Widzimy je z ziemi jako „bąbelki”, a tak naprawdę to jest oczywiście woda w bardzo drobnych cząsteczkach, która się później skrapla.

Poprzednie Przeglądy dnia:
17.06.2021 Przegląd dnia – czwartek
18.06.2021 Przegląd dnia – piątek
21.06.2021 Przegląd dnia – poniedziałek
22.06.2021 Przegląd dnia – wtorek
23.06.2021 Przegląd dnia – środa

___
Jeśli podobają Ci się treści prezentowane na Subiektywno-Obiektywny, zapraszamy do wsparcia naszego działania na Patronite!
[…] Przegląd dnia – środa24.06.2021 Przegląd dnia – czwartek25.06.2021 Przegląd dnia – piątek28.06.2021 Przegląd dnia – […]
[…] 24.06.2021 Przegląd dnia – czwartek […]