Środa

26.05.2021: Przegląd dnia

Przegląd dnia to krótkie podsumowanie najważniejszych, najciekawszych wydarzeń danego dnia.

patronite

___

Jeśli podobają Ci się treści prezentowane na Subiektywno-Obiektywny, zapraszamy do wsparcia naszego działania na Patronite! 

Polska zamyka przestrzeń powietrzną dla Białorusi

#1

Rzecznik rządu Mateusza Morawieckiego poinformował na Twitterze, że Polska zdecydowała się zamknąć niebo nad Polską dla samolotów z Białorusi.

Rzecznik rządu Piotr Mueller opublikował na Twitterze informację: “Rada Ministrów przyjęła zakaz wlotu w polską przestrzeń powietrzną samolotów użytkowanych przez przewoźników z Białorusi. Jest to element realizacji sankcji, o które wnioskował podczas Rady Europejskiej premier Mateusz Morawiecki”.

___

___

Minister sprawiedliwości o zawiadomieniu NIK

#2

W sprawie wyborów kopertowych opozycja przyjęła skrajnie cyniczny, anarchizujący, bezprawny sposób działania, który powinien zakończyć się wizytą wszystkich panów z opozycji przed Trybunałem Stanu – powiedział prokurator generalny, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Ziobro przekonywał na konferencji, że “to opozycja zablokowała wbrew prawu i wbrew konstytucji przeprowadzenie wyborów w konstytucyjnym, ustawowym terminie”. – To opozycja podżegała prezydentów miast do tego, by zablokowali przeprowadzenie wyborów. To oni odpowiadają za dalszy ciąg wydarzeń, który nastąpił, czyli podjęcie działań ze strony pana premiera, by wymogom konstytucji stało się zadość i prezydent został wybrany. Państwo bez prezydenta nie może funkcjonować – mówił prokurator generalny.

– Nie można było dopuścić, aby państwo zostało całkowicie zanarchizowane. Żeby państwo nie mogło ratować swoich obywateli i polskiej gospodarki w okresie covidu. Żeby pozostawić państwo na pastwę tej sytuacji, która by się działa – podsumował.

Arkadiusz Milik kontuzjowany!

#3

Arkadiusz Milik ma uraz kolana i może nie zagrać na mistrzostwach Europy. Więcej będzie wiadomo po konsultacji zawodnika w klinice w Hiszpanii. Komunikat ws. kontuzji wydał również PZPN, który uspokaja sytuację.

Milik po przyjeździe na zgrupowanie narzekał na ból lewego kolana. Urazu nabawił się w końcówce meczu ostatniej kolejki ligi francuskiej, kiedy kopnął go w kolano jeden z piłkarzy Metz. Napastnik ma uszkodzoną łąkotkę. Jego występ w mistrzostwach Europy stoi zatem pod znakiem zapytania. 27-letni piłkarz w czwartek ma lecieć na konsultację lekarską do kliniki w Hiszpanii do swojego zaufanego lekarza, ale jeszcze tego samego dnia wróci do Opalenicy. Dostał na to zgodę od Paulo Sousy.

Poprzednie Przeglądy dnia:

19.05.2021 Przegląd dnia – środa
20.05.2021 Przegląd dnia – czwartek
21.05.2021 Przegląd dnia – piątek
24.05.2021 Przegląd dnia – poniedziałek 
25.05.2021 Przegląd dnia – wtorek

patronite

___

Jeśli podobają Ci się treści prezentowane na Subiektywno-Obiektywny, zapraszamy do wsparcia naszego działania na Patronite! 

02 comments on “26.05.2021: Przegląd dnia

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *