Piątek

27.08.2021: Przegląd dnia

Przegląd dnia to krótkie podsumowanie najważniejszych, najciekawszych wydarzeń danego dnia.

patronite

Jeśli podobają Ci się treści prezentowane na Subiektywno-Obiektywny, zapraszamy do wsparcia naszego działania na Patronite! 

Prezydent RP w Mołdawii

#1

Prezydent Andrzej Duda rozpoczął dwudniową wizytę w Mołdawii.

Andrzej Duda udał się z oficjalną wizytą z okazji 30-lecia odzyskania Mołdawii do Kiszyniowa, stolicy tego państwa. Polski prezydent powiedział po spotkaniu z prezydent Mołdawii Maią Sandu, iż cieszy się, że Mołdawia chce zmierzać “w kierunku pełnej suwerenności, demokracji, w kierunku europejskim”. – To jest dla nas informacja bardzo ważna i m.in. dlatego jestem dziś tutaj – powiedział Duda.

Prezydent na wspólnej konferencji z prezydent Mołdawii Maią Sandu poinformował, że zaoferował “pełne otwarcie, jeżeli chodzi o udzielenie pani prezydent i rządowi pomocy w reformach, które trzeba dokonać w Mołdawii”.

Prezydent miał także drobne problemy z dochowaniem protokołu dyplomatycznego. Kłopotliwą sytuację szybko wyłapały kamery. Andrzej Duda ustawił się bowiem po złej stronie Mai Sandu. Ta drobnymi gestami ręką, nakazała mu zająć właściwe miejsce.

/Żródła: Polsat News, Onet.pl, Fakt.pl/

Ruszył Campus Polska Przyszłości

#2

W Olsztynie zaczął się Campus Polska Przyszłości. Event rozpoczął się od debaty między jego organizatorem – prezydentem Warszawy i wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej Rafałem Trzaskowskim a p.o. przewodniczącego tej partii Donaldem Tuskiem.

Podczas debaty padło wiele mocnych, ważnych oraz interesujących słów oraz deklaracji. Na otwarciu Campusu Donald Tusk wygłosił żarliwą przemowę, w której nie szczędził ciosów obozowi rządzącemu obecnie krajem. Polityków PiS i Zjednoczonej Prawicy nazwał „nieprzyzwoitymi nieudacznikami”. Zapowiedział też, że wie jak ich „pogonić”. Trzaskowski z kolei w stand-upowym stylu żartował z rządzących: „Wyobrażacie sobie taką rozmowę Kaczyńskiego z Suskim lub Błaszczakiem?” – powiedział, nawiązując do jego własnej debaty z Donaldem Tuskiem.

Z ważnych deklaracji padły słowa m. in. o małżeństwach jednopłciowych lub związkach partnerskich.

/Źródła: Centrum Miasta.pl, Wprost.pl/

Kolejna kontrowersyjna decyzja samorządu

#3

Sejmik województwa lubelskiego zdecydował o utrzymaniu tzw. uchwały anty-LGBT. Tak zadecydowali radni Prawa i Sprawiedliwości, którzy dysponują większością głosów w sejmiku.

Jest to kolejna decyzja, która dla następnego samorządu może oznaczać, że Lubelszczyzna straci 10 mld zł unijnych pieniędzy.

Nadzwyczajna sesja sejmiku województwa lubelskiego została zwołana na wniosek radnych Koalicji Obywatelskiej, Polski 2050 i Lewicy. Opozycja próbowała uchylić stanowisko sejmiku z 25 kwietnia 2019 r., które dotyczyło wprowadzenia “ideologii LGBT” do wspólnot samorządowych. Idea upadła w momencie gdy 17 radnych PiS zagłosowało przeciw uchyleniu tzw. uchwały anty-LGBT.

Po głosowaniu radny KO Krzysztof Komorski wręczył samorządowcom PiS symboliczne “medale wstydu” za “bierność w sprawowaniu funkcji radnego”.

/Źródło: Onet.pl/

Poprzednie Przeglądy dnia:

patronite

Jeśli podobają Ci się treści prezentowane na Subiektywno-Obiektywny, zapraszamy do wsparcia naszego działania na Patronite! 

02 comments on “27.08.2021: Przegląd dnia

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *