Ranking

Hołownia liderem rankingu zaufania polityków

W najnowszym rankingu zaufania CBOS prowadzi Szymon Hołownia przed Andrzejem Dudą i Mateuszem Morawieckim. Na przeciwnym biegunie znajduje się Jarosław Kaczyński wobec, którego najwięcej respondentów wykazało nieufność.

Hołownia kolejny raz liderem zaufania

Szymon Hołownia kolejny raz znalazł się na pierwszym miejscu rankingu zaufania przygotowanym przez CBOS. W marcowym notowaniu 48% respondentów ufa Hołowni, co oznacza spadek o 3 p.p. względem poprzedniego notowania. Lider Polska 2050 prowadzi w co miesięcznych rankingach niezmiennie od października 2020. Na drugim miejscu znalazł się ponownie Prezydent Andrzej Duda, któremu ufa 45%, co w kontekście poprzedniego rankingu oznacza spadek o 2 p.p. Podium zamyka Premier Mateusz Morawiecki z wynikiem dokładnie takim samym jak miesiąc temu, czyli 42%. Najniższy poziom zaufania w rankingu jest wobec: Jacka Sasina (20%), Przemysława Czarnka (19%) oraz Marleny Malag (18%)

Ponownie największa nieufność wobec J. Kaczyńskiego

Jarosław Kaczyński z wynikiem taki samym jak w lutowym notowaniu, czyli 58% prowadzi w niechlubnej części rankingu dotyczącej nieufności. Prezes Prawa i Sprawiedliwości wyprzedza ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę, któremu nie ufa 52% (wzrost o 4 p.p.) oraz Jacka Sasina, wobec którego nieufność wyraża 48% respondentów (+2 p.p.). Najniższym poziomem nieufności w stawce mogą poszczycić się: Adam Niedzielski – 22%, Michał Dworczyk – 20% i Marlena Maląg – 10%.

Sześciu polityków z dodatnim bilansem

Sześciu polityków może poszczycić się dodatnim bilansem zaufania do nieufności. Najlepszy stosunek ma Szymon Hołownia, bo aż 25%. Na drugim miejscu znajduje się Władysław Kosiniak Kamysz (12%), a podium zamyka minister zdrowia Adam Niedzielski (10%). Dodatni bilans ma jeszcze Marlena Maląg (8%), Andrzej Duda (3%) i Michał Dworczyk (1%). Najgorszy bilans odnotowuje Jacek Sasin, aż minus 28 p.p.

Paweł Kukiz najbardziej obojętnym politykiem

Paweł Kukiz stanął na czele rankingu pod kątem obojętności, aż 24% respondentów wykazało stosunek obojętny do lidera Kukiz’15. Wynik ten oznacza spadek o 2 p.p. względem lutowego notowania. Na podium znaleźli się również: Jarosław Gowin z wynikiem 20 % (taki sam jak w lutym) i lider ludowców Władysław Kosiniak Kamysz z 19% (-3 p.p.). Najmniejsza obojętność została wykazana wobec: Prezydenta Andrzeja Dudy (9%), Marleny Maląg (8%), Premiera Mateusza Morawieckiego (8%) i Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego (8%).

Marlena Maląg najbardziej nieznanym politykiem

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg uznana została najbardziej anonimowym politykiem w stawce. Aż 60% respondentów nie zna pani minister. Na drugim miejscu znajduje się minister Michał Dworczyk, którego nie zna 42% respondentów, a na trzecim miejscu znajduje się minister edukacji Przemysław Czarnek 31%.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *