Nasz skład

Założenia Subiektywno-Obiektywny

Projekt Subiektywno-Obiektywny powstał na jesieni 2020 roku początkowo w formie bloga z regularnymi cotygodniowymi wpisami odnośnie różnych kwestii politycznych. W marcu 2021 do zespołu zaczęły dołączać kolejne osoby, dzięki czemu jesteśmy w stanie realizować cykliczne stałe rubryki. Wprowadziliśmy codzienny Przegląd dnia, zawierający kilka najważniejszych newsów danego dnia, wraz z krótkim opisem. Przegląd dnia realizowany jest od poniedziałku do piątku, natomiast w każdą niedzielę pojawia się Przegląd weekendu, podobna forma do Przeglądu dnia, tylko z newsami z weekendu.

Kolejnym stałym elementem są informacje sondażowe, każdy pojawiający się sondaż przedstawiany jest w kontekście poprzednich badań danej sondażowni. Poza tym każdy z autorów ma swoją rubrykę, gdzie na obecną chwilę przygotowuje po jednym tekście na tydzień zgodnie ze swoimi spostrzeżeniami, ale mieszczące się w naszej estetyce. Jaka ta nasza estetyka jest? Dość prosta. Chcemy przedstawiać rzeczywistość taką, jaka jest, a nie ją kreować. Kolejną stałą rubryką będą wywiady, na chwilę obecną bliżej nam do tego, żeby to był jeden duży wywiad w miesiącu, niewykluczone, że rozbity na dwie lub więcej części. Ostatnim stałym punktem są Weekndowe myśli, czyli luźniejszy format, zamieszczany na stronie w weekend w formie przemyśleń na dany temat poszczególnej osoby. Z czasem jak siły przerobowe pozwolą chętnie rozwiniemy to do większej ilości. Z każdym dniem robimy mały kroczek do przodu i pomysłów mamy ogromnie dużo, które chcemy po kolei wdrażać.

Nasza misja

„Przekazujemy treści najbardziej obiektywnie, mimo naturalnego subiektywizmu”

Nasz skład

Kasjan Karpiński

założyciel i pomysłodawca projektu

Nazywam się Kasjan Karpiński zawodowo pracuję jako tester oprogramowania. Piszę o polityce, sporcie, mediach, mocno interesuje mnie temat sondaży i prognoz politycznych. W wolnych chwilach gram w piłkę nożną, squasha i czytam zbiory reportaży

Adrian Stacherczak

pierwszy redaktor

Z wykształcenia anglista. Na co dzień tworzę treści i zajmuję się komunikacją wewnętrzną dla dużej, światowej marki w branży energetycznej. Piszę o polityce, kulturze i mediach - o tym do czego najbliżej moim zainteresowaniom prywatnym i zawodowym.

Magdalena Broda

drugi redaktor

Piszę na Twitterze jako @politics_lurker, zawodowo zajmuję się technologiami tłumaczeniowymi. W wolnej chwili słucham podcastów, czytam reportaże, a czasem zdarza mi się wyjechać gdzieś daleko