W oparach absurdu

W oparach absurdu #1

W oparach absurdu to baaaardzo subiektywny przegląd tygodnia – nie bierz tego tak całkiem do siebie, ani też na serio...

patronite

___

Jeśli podobają Ci się treści prezentowane na Subiektywno-Obiektywny, zapraszamy do wsparcia naszego działania na Patronite! 

Anglia – Polska 2:1…

Polska przegrała środowy mecz w piłkę kopaną z Anglikami. Byliśmy słabsi, lecz z drugiej strony były też szanse na remis. Na wynik inny niż porażka z Anglią czekamy już 37 lat. Podobnie jest z wyborami w Polsce – na wynik inny niż porażka normalności czekamy nieco krócej, lecz nadal długo – w tym roku będzie już tych lat dziesięć.

 

… i inne spotkanie na szczycie

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w czwartek w Budapeszcie z premierem tego kraju Viktorem Orbanem oraz z liderem włoskiej Ligi Północnej Matteo Salvinim. Rozmowy dotyczyły ich wspólnej wizji nowej polityki w Europie, alternatywnej do europejskiej chadecji w Parlamencie Europejskim.

Niby to swoiste święto trzech króli, a jednak nadal brzmi jak prima aprilis.

 

Jak Neron

Poseł PiS Robert Gontarz skrytykował, jakżeby inaczej, komentarze ze strony opozycyjnej jakoby brak zamknięcia kościołów powodował ciągłe zakażanie się ludzi odwiedzających te miejsca. Stwierdził, że takie głosy to podobne formy prześladowania chrześcijan jak te stosowane dwa tysiące lat temu, w czasach cesarza Nerona.

Patrząc na tę metaforykę i symbolikę w wypowiedziach członków PiS, pytanie “Quo vadis Polsko?” zdaje się być nadal mocno aktualne.

 

Świąteczny prezent od TVP

Telewizja Polska chwali się, że w Niedzielę Wielkanocną TVP1 pokaże koncert Andrei Bocellego pt. „Cud Życia – Koncert Wielkanocny”. Razem ze słynnym tenorem wystąpi też jego syn Matteo.

Wygląda zatem na to, że w TVP wreszcie zagości słynny już pluralizm, o którym wielokrotnie mówił sam prezes Kurski. Tym razem będzie to pluralizm kulturalny. Kultura wysoka wcieli się w rolę totalnej opozycji.

 

Obawy o Prezesa

Gdzie podziewa się Jarosław Kaczyński? Internauci zaczęli dyskutować nad długą nieobecnością prezesa w mediach. Pojawiły się nawet plotki, iż Jarosław Kaczyński może być chory. Po raz kolejny wiele osób zaczęło zauważać, że podobnie „zniknięcia” odnotowuje też często wódz Korei Północnej Kim Dzong Un.

Moim zdaniem te porównania Prezesa do dyktatora z Azji są zupełnie niesłusznie i niesprawiedliwe – Jarosław Kaczyński, w przeciwieństwie do północnokoreańskiego przywódcy, jest w tym kraju KIMŚ, a nie KIM.

 

Znikające szczepionki

W czwartek doszło do awarii narodowego systemu szczepień oraz innych platform obsługiwanych przez rząd – ePUAP oraz Portal Pacjenta. Sytuacja z awarią systemów pokazała jednak, że rząd dotrzymuje terminów – zamieszanie doskonale zbiegło się z obchodzonym tego dnia w wielu krajach 1 kwietnia – prima aprilis.

 

Jeszcze raz o meczu

Polskie środowiska prawicowe były żywo oburzone możliwością uklęknięcia przez piłkarzy przed meczem z Anglią, w ramach solidarnościowej akcji #blacklivesmatter. Ostatecznie piłkarze wstrzymali się przed uklęknięciem. Może i dobrze – oburzenie na prawicy byłoby pewnie takie, że… klękajcie narody!

 

 

Rekordowy WOŚP

Na początku tygodnia Jerzy Owsiak poinformował, że podczas 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało się zebrać 210 813 830 złotych i 10 groszy. Wspaniały wynik, który robi wrażenie! Optymistyczne jest też to, że są jeszcze inne byty w tym kraju poza TVP, które stale biją własne rekordy i nadal przekraczają własne bariery i ograniczenia.

Nominacje do Węży 2020

Popkulturowa Akademia Wszystkiego ogłosiła nominację do Węży – nagrody dla najgorszego polskiego filmu za dany rok. O niechlubny tytuł powalczą: „365 dni”, „Bad Boy”, „Pętla”, „Swingersi” oraz „Mayday”. Biorąc pod uwagę, iż „365 dni” swą premierę miał w lutym 2020 roku oraz że niedawno zgarnął 6 nominacji do „Złotych Malin”, ostatnie 365 dni musiały być dla tego filmu oraz jego twórców wyjątkowo ciężkie.

Informacja zwrotna

Jakub Żulczyk, znany w Polsce pisarz, osatnio głównie za sprawą wyrażenia swojej opinii o głowie państwa, przez co został oskarżony o jej zniesławieie, wydaje kolejną książkę. „Informacja zwrotna” ukaże się w maju nakładem wydawnictwa „Świat Książki”. Trzeba przyznać, że powieść promocję miała już tej wiosny bardzo dobrą. Patronat nad nią objął ostatnio nawet sam prezydent.

Wolna wola

Stolica Apostolska ukarała biskupów Sławoja Leszka Głódzia oraz Edwarda Janiaka za tuszowanie przypadków pedofilii. Jednym z elementów wymierzonej kary wobec tego pierwszego jest „nakaz wpłaty z osobistych funduszy odpowiedniej sumy na rzecz Fundacji św. Józefa”. Wygląda zatem na to, że „odpowiednia” suma ma zostać ustalona przez samego biskupa.

Trudno o lepszy (gorszy?) test wolnej oraz dobrej woli. I to tak przed samą wielkanocą.

patronite

___

Jeśli podobają Ci się treści prezentowane na Subiektywno-Obiektywny, zapraszamy do wsparcia naszego działania na Patronite! 

12 comments on “W oparach absurdu #1

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.