W oparach absurdu

W oparach absurdu #11

W oparach absurdu to baaaardzo subiektywny przegląd tygodnia – nie bierz tego tak całkiem do siebie, ani też na serio...

patronite

___

Jeśli podobają Ci się treści prezentowane na Subiektywno-Obiektywny, zapraszamy do wsparcia naszego działania na Patronite! 

Opary Euro

Polska odpadła z Euro 2020. Byliśmy słabi, ale trener Sousa i prezes Boniek są zadowoleni z postawy graczy i biorą porażkę na klaty.

Przyznaję – to był oryginalny występ. W odróżnieniu od poprzednich wielkich turniejów – po pierwszym, arcysłabym spotkaniu ze Słowacją mecz o honor graliśmy już w drugiej kolejce, a nie tak jak zazwyczaj – w trzeciej.

Sołtys Leszek Głódź

W tygodniu gruchnęła w sieci informacja, iż arcybiskup Sławoj Leszek Głódź został sołtysem sołectwa Piaski, będącego częścią jego rodzinnej Bobrówki. 

Biskupowi serdecznie gratulujemy. Jak widać jest jakieś życie po życiu – kościelnym. Być może więc czarne watykańskie chmury zbierające sie nad kardynałem Dziwiszem będą pomocne w jego kandydaturze na, na przykład, Rzecznika Praw Obywatelskich?

Kapitał narodowy

Hanna Zagulska (ta sama, która niedawno napisała, iż pragnie świata w którym praca to dodatkowe zajęcie człowieka a nie konieczność, a także ta sama, która zbierała w internecie pieniądze na komputer) przyznała ostatnio, że ludzie powinni dzielić się ze sobą zgromadzonym kapitałem. Tak po prostu.

Kiedyś mówiło się “jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Pani Hania tę zasadę unowocześniła – jej mądrości są dla nas wszystkich, zaś my wszyscy powinniśmy w zamian za to zrzucać się na nią.

Kapitalny strzał

Posłanka Elżbieta Płonka z PiS stwiedziła z sejmowej mównicy, iż za samobójstwa dzieci należących do społeczności LGBT odpowiada… „ideologia” LGBT. 

Trzeba przyznać – kapitalny strzał. Chociaż jeden w wykonaniu Polaków podczas tego Euro i to już po odpadnięciu z turnieju. Szkoda tylko, że do własnej bramki zwanej inteligencją.

Bojkot Szwedów

Na Euro nie udało nam się pokonać reprezentacji Szwecji. Nie udało się niestety także odzyskać żadnych zabytków utraconych w czasie potopu szwedzkiego (XVII wiek). Nadzieje były jednak spore (nawet większe niż na dobry występ piłkarzy), do akcji bowiem włączyła się aktywnie sama Krystyna Pawłowicz – kolubryna Zjednoczonej Prawicy.

Mało skorym do współpracy Szwedom można jednak zawsze coś odesłać (zwłaszcza, że Nobla przyznaje Szwedzka Akademia Nauk, która nagrodziła przecież Olgę Tokarczuk). Ciekawą propozycją wydają się być licznie jeżdzące po polskich drogach modele Volvo – V70 i V90.

Nieusuwalny

W Sejmie przepadł wniosek o odwołanie Ryszarda Terleckiego z funkcji marszałka po jego chamskich wypowiedziach. 

Wniosek mam jeden – Terleckiego łączy z Orlenem więcej niż myślimy. Jest jak plama po sosie tysiąca wysp z hot-doga ze stacji – też trudno się go pozbyć.

patronite

___

Jeśli podobają Ci się treści prezentowane na Subiektywno-Obiektywny, zapraszamy do wsparcia naszego działania na Patronite! 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *