W oparach absurdu

W oparach absurdu #12

W oparach absurdu to baaaardzo subiektywny przegląd tygodnia – nie bierz tego tak całkiem do siebie, ani też na serio...

patronite

Jeśli podobają Ci się treści prezentowane na Subiektywno-Obiektywny, zapraszamy do wsparcia naszego działania na Patronite! 

Co z tą PO… Polską?

Jutro (czyli w sobotę, 3 lipca) mamy wreszcie dowiedzieć się czy Donald Tusk wróci w końcu do polskiej polityki. Temat to komentowany szeroko, od lewa do prawa. Nie przesadzę chyba jeśli napiszę – temat tygodnia.

Mówi się, że za pierwszym swoim razem Tusk zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną. Kiedy patrzę teraz na pełne zachwytu komentarze mówiące o tym, że sam powrót Tuska rozwali PiS, myślę sobię – jaką Polskę zostawi nam tym razem Tusk skoro zastanie ją tak bardzo betonową?

Piszesz, nie pij 

Poseł PSL Jacek Protasiewicz nieźle odleciał po meczu Anglia – Niemcy na Euro 2020. Po porażce tych drugich sam odesłał ich jeszcze raz do diabła pisząc na Twitterze “RAUS”.

Oczywiście w sieci zawrzało.

PSL to taka ładna, zielona partia. Czasami ktoś tam po prostu przesadzi ze specyfikami, nie tylko zielonymi. To przecież…naturalne!

Nie tylko Tusk

Nie tylko powrotem Tuska żyła w tym tygodniu polska polityka – do klubu parlamentarnego PiS powrócił Lech Kołakowski, który szeregi partii opuścił po głosowaniu piątki dla zwierząt. 

Miłe to ze strony i jego samego i prezesa Kaczyńskiego, zwłaszcza w kontekście ostatniego wsparcia, jakiego PiS-owi udzielił Paweł Kukiz. Prezesowi jak widać potrzeba było ostatnio więcej niż tylko samych Piersi. 

Dał popalić

Popalić dał znany niegdyś z dawania popalić Janusz Palikot. Internet obiegło hipsterskie zdjęcie Janusza z brodą, oraz w wakacyjnym anturażu. 

Były poseł reklamuje ostatnio swoje nowe produkty na bazie suszu konopnego – piwo Buh oraz wódkę o tej samej nazwie.

Metaforycznie – cała polska polityka w jednej butelce. Tylko Dżin zielony. 

Alternatywny

W piątek (2 lipca) Jarosław Kaczyński podpisał wraz z przywódcą węgierskiego Fideszu Viktorem Orbanem oraz liderką francuskiego Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen wspólną deklarację dotyczącą przyszłości Unii Europejskiej. 

Data jest nieprzypadkowa – dziś wieczorem w TVN będą puszczać “Bękarty Wojny”. Tam też główny bohater (a także przecież i reżyser!) wymyślił sobie swoją własną alternatywną wersję Europy, tylko, że w czasie wojny. Można? Można. 

patronite

Jeśli podobają Ci się treści prezentowane na Subiektywno-Obiektywny, zapraszamy do wsparcia naszego działania na Patronite! 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *