W oparach absurdu

W oparach absurdu #13

W oparach absurdu to baaaardzo subiektywny przegląd tygodnia – nie bierz tego tak całkiem do siebie, ani też na serio...

patronite

Jeśli podobają Ci się treści prezentowane na Subiektywno-Obiektywny, zapraszamy do wsparcia naszego działania na Patronite! 

Zahurkało.

Polski tenisista Hubert Hurkacz przebojem podbił serca kibiców na turnieju w Wimbledonie. Polak awansował do półfinału bijąc po drodze w 1/4 samego Rogera Federera! (czyli takiego Cristiano Ronaldo wsród tenisistów).

Trzymamy dalej kciuki za Huberta. Żeby dużo wygrał i dużo zarobił. Jak tak dalej pójdzie Hurkacz będzie drugim Hubertem w tym kraju, który nie wymięka przy pytaniu za milion.

Śpiew Górniako…górnolotny

Jarosław Kaczyński zachwycił swoim wykonaniem narodowego hymnu na konwencji PiS w ubiegłą sobotę. 

Pod wrażeniem mógł być sam Norbi. Ja na przykład byłem. Nawet po dziesięciu nutkach nadal zastanawiałem się jaka to melodia.

Jolanta be cool

Cały kraj żyje od tygodnia powrotem do polskiej polityki Donalda Tuska. Głos zabrała nawet słynna Jola Rutowicz, która (jak donoszą Fakt i Superexpress) poniżyła byłego premiera słowami: “Wrócił kompletnie nieprzygotowany! Dno!”

Joli można odmówić wielu rzeczy ale na pewno nie znajomości tematu. Na pewno znajdzie się dla niej miejsce w gronie ekspertow TVP Info, między Najmanem a Jakimowiczem.

Szpaku nie zaćwierka

Dariusz “brakuje nam tego elementu zaskoczenia” Szpakowski nie skomentuje finału Euro. Dla wielu kibiców to rozczarowanie bo pan Darek, mimo spadku komentatorskiej formy, to wciąż żywa legenda. 

Szkoda, że TVP nie wykorzystało szansy by w ten sposób godnie odprawić na emeryturę swoją ikonę. Oby dla ich dobra nie sprawdziły się często powtarzane przez Szpaka w trakcie meczów słowa: “niewykorzystane sytuacje lubią się mścić”.

Full opcja

Jak ujawniła Gazeta Wyborcza, lider Bayer Full Sławomir Świerzyński miał nielegalnie rozpowszechniać filmy z papieżem Janem Pawłem II na pokazach kołder.

Wielka mi afera – może i całun turyński nie jest autentykiem ale z kołdrami wszystko było jak najbardziej w porządku. 100% bawełny. 

Lex TVN

PiS bierze się za TVN – to główne opinie po informacji o propozycji nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji autorstwa tej partii. 

Niektórzy zastanawiają się jakby to było… A niektórzy już wiedzą. TVN można by na przykład odkupić i zrepolonizować. Julia Przyłębska mogłaby prowadzić “Kuchenne Rewolucje” natomiast Jarosław Jakimowicz  program “Kuba Wojewódzki”. I co, żle by było?

Padł…

Daniel Obajtek opublikował zdjęcie w otoczeniu kaczek w, jak się zdaje, pomieszczeniu gospodarczym.  Z miny szefa Orleniu wynika, że w stajni i z kaczkami czuje się jak ryba w wodzie.

Zwłaszcza z racji pozycji w której zrobiono mu zdjęcie – kucającej. Zachodzi podejrzenie, że Obajtek ma dziwne doświadczenie w padaniu przed kaczkami na kolana. 

Mur beton

Internet obiegły zdjęcia muralu z Jarosławem Kaczyńskim, który powstał w Nowym Sączu. 

Wykonanie bardzo dobre, świetna estetyka, wyczucie czasu, kompozycja. Metaforyka także – mural reprezentuje postawę prezesa na konferencjach prasowych i próby zadawania mu pytań przez dziennikarzy – oni czują się wtedy jakby gadali ze ścianą.

patronite

Jeśli podobają Ci się treści prezentowane na Subiektywno-Obiektywny, zapraszamy do wsparcia naszego działania na Patronite! 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *