W oparach absurdu

W oparach absurdu #16

W oparach absurdu to baaaardzo subiektywny przegląd tygodnia – nie bierz tego tak całkiem do siebie, ani też na serio...

patronite

Jeśli podobają Ci się treści prezentowane na Subiektywno-Obiektywny, zapraszamy do wsparcia naszego działania na Patronite! 

Olimpijski spokój Dudy

Andrzej Duda, znany w polsce raper oraz twitterowicz w glorii sukcesów polskich sportowców, milczał. Połowę kraju (a może i więcej) zmartwił w tym tygodniu fakt, że Andrzej Duda (w wolnych chwilach także hobbystycznie sprawujący urząd prezydenta) zamilkł po srebrnym medalu naszych wioślarek w Tokio. Prezydent Duda znany jest w naszym kraju także i z konsekwencji – konsekwentnie zatem zawsze, ale to zawsze, po sukcesach polskich sportowców Andrzej Duda takie gratulacje stosował (najcześciej on-line, ale zawsze). Tym razem stało się coś wyjątkowego – Andrzej Duda po srebrze naszych wioślarek milczał. Milczenie trwało około doby. Po tym czasie, który zrodził w narodzie wiele spekulacji oraz teorii, Andrzej Duda przerwał zmowę milczenia i napisał. Napisał, że „trzyma kciuki za sukcesy WSZYSTKICH naszych Olimpijczyków i jest duchem z Nimi zawsze, czy zdobywają medal czy nie. Szanuje KAŻDEGO, kto ciężko trenuje by godnie reprezentować Polskę.”

Andrzej Duda wreszcie sukcesu pogratulował, ale spekulacje wokół tematu nie ustały. Jedni stwierdzili, że zgodnie ze swoją największą cnotą – KONSEKWENCJĄ – Andrzej Duda konsekwetnie, czyli jak zawsze, sukces skomentowował. Inni twierdzili i twierdzą nadal, że Duda milczał także konsekwetnie ponieważ konsekwetnie dalej podtrzymuje swoją tezę o tym, że LGBT to nie ludzie a ideologia. Część fanów łączy bowiem fakt braku gratulacji z tym, że jedna z naszych zawodniczek, Katarzyna Zillmann, otwarcie opowiedziała o tym, że jest lesbijką i wspiera środowiska LGBTQ. Mógł więc zatem powstać tutaj swoisty konflikt interesów – prezydent Duda zawsze konsekwentnie gratulował bowiem sukcesów ludziom-sportowcom, nie zaś ideologiom. Na szczęście tweet prezydenta rozwiał wątpliwości – prezydent przyznał, że szanuje WSZYSTKICH oraz KAŻDEGO. Nacisk na te dwa słowa pozwala myśleć, że jednak domysły w tym temacie mogły być co najmniej słuszne i zasadne. Kiedy bowiem wychowawca klasy musi zapewniać rodziców, że szanuje i traktuje równo wszystkie dzieciaki w swojej klasie? W momencie, kiedy coś jest na rzeczy i pojawiają się wątpliwości co do jego postępowania, nie zaś w momencie, gdy wszystko jest dobrze i każdy jest szczęśliwy.

Wróćmy jednak do samego Dudy bo w tym tekście zaczeło się robić coś za poważnie… Prezydent okazał się, koniec końców, konsekwentny. Konsekwentnie milczał, lecz i konsekwetnie spadł na koniec sytuacji na cztery łapy, broniąc się kategorycznym i zdecydowanym komentarzem na Twitterze. Sytuacja ta jest zdecydowanym potwierdzeniem słów samego Dudy, który przyznał niedawno w wywiadzie, że „prezydent musi być twardy”. I taki właśnie jest prezydent Duda – konsekwentnie pokazuje nam na każdym kroku jak twardym jest prezydentem. Zdarza mu się mieć także i twarde serce – ale ta sytuacja nie powinna nikogo dziwić, gdyż jest ona konsekwencją konsekwentnych postaw członków rodziny Zjednoczonej Prawicy.

Cieszmy się jednak, że Duda zachowuje w nerwowych sytuacjach olimpijski spokój. Nie ulega prowokacjom (takim jak choćby ta ze strony Jakuba Żulczyka) i konsekwentnie nie zgłasza pisarza do prokuratury (robi to za niego z urzędu państwo). Konsekwentnie nie gratulował Joe Bidenowi prezydentury, lecz swego dopiął – z prezydentem USA spotkał się podczas szczytu NATO, choćby miało to byc na odcinku gdzieś między windą a toaletą. Szkoda jedynie, że konsekwentnie nie rozwija innego ze swoich licznych talentów – talentu do rapowania. Objawienie się jego wokalnych umiejętności zeszłego lata było niewątpliwym hitem sieci i warto byłoby w tym aspekcie zobaczyć kolejny epizod.

patronite

Jeśli podobają Ci się treści prezentowane na Subiektywno-Obiektywny, zapraszamy do wsparcia naszego działania na Patronite! 

02 comments on “W oparach absurdu #16

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *