W oparach absurdu

W oparach absurdu #17

W oparach absurdu to baaaardzo subiektywny przegląd tygodnia – nie bierz tego tak całkiem do siebie, ani też na serio...

patronite

Jeśli podobają Ci się treści prezentowane na Subiektywno-Obiektywny, zapraszamy do wsparcia naszego działania na Patronite! 

Prorodzinnie i prorządowo

Wybitna członkini PiS, wybitnia głównie w dziedzinie komentowania wszystkiego co tylko jej się w ostatnim czasie nawinie, szczecińska radna Małgorzata Jacyna-Witt stwierdziła, że kiedy na świecie nie będzie już TVN, ludzie zaczną spędzać ze sobą i ze swoimi rodzinami więcej czasu. Jest to ważny głos w debacie wokół tak zwanego #lexTVN – w debacie, w której istnieje bardzo wiele różnych głosów i różnych opinii. I dlatego też cała ta sprawa jest dla obozu PiS niezwykle wrażliwa i ważna do załatwienia – Nowogrodzka bowiem nie bardzo lubi kiedy w jakichś sprawach społeczeństwo ma dużo różnych opinii i głosów, bo to już niebezpiecznie pachnie pluralizmem. A pluralizm, według polityków PiS i szefa TVP jest na przykład właśnie w TVP i to taką wersję pluralizmu powinniśmy uznawać za jedyną słuszną.

Dlatego też z obozu władzy pojawia się coraz więcej takich właśnie głosów – że TVN jest w gruncie rzeczy niepotrzebny ponieważ jest przecież na świecie i w Polsce TVP. TVN-owi można nie udzielić koncesji lub ukrócić jego medialne harce w Polsce ustawą. Według różnych polityków obozu władzy (na przykład według Marka Suskiego), TVN nie jest tak obiektywny jak na przykład TVP, dlatego też można bez cienia sentymentu z TVN-em się pożegnać. W całej tej kakofonii głosów szczególnie ujęły mnie jednak słowa szczecińskiej radnej, które doskonale wpisują się w krucjatę PiS w obronie polskich rodzin.

Łatwo policzyć, iż jeżeli z pasma nadawania zniknąłby TVN, ludzie, siłą rzeczy, mieliby więcej czasu na spędzanie go z rodziną – to potrafi policzyć nawet małe dziecko. Dodatkowo, gdyby TVN rzeczywiście zniknął z naszych telewizorów, można byłoby uchronić nasze dzieci przed zatrważającymi widokami, na przykład Magdy Gessler rzucającej talerzami w restauracjach, czy widokiem Kuby Wojewódzkiego rzucającego mięsem w studiu swojego programu. Każdy prawdziwy Polak dobrze wie, że życie wcale tak nie wygląda i że jest to obraz nieprawdziwy – nie ma więc powodu dla którego nasze dzieci, rodzice oraz babcie mieliby być na taki obraz narażeni.

Co więcej – z TVN płynie zatrważająco dużo fake newsów związanych na przykład z cały czas trwającą pandemią. Z Faktów TVN możemy dowiedzieć się na przykład, iż akcje szczepień nie idą wcale tak dobrze jak widzimy to w Wiadomościach TVP. Fakty TVN upierają się, że szczepienia przeciw COVID idą dość mozolnie w województwach wschodnich, a przecież nie ma powodu do obaw ani paniki o wyszczepienie populacji skoro według Wiadomości TVP, jesteśmy w tym temacie na ostatniej prostej. Podobnie jak w tej sytuacji, Fakty TVN szukały dziury w całym w szczycie drugiej fali pandemii – codziennie pokazując jak karetki pogotowia czekają po kilka-kilkanaście godzin przed budynkami szpitali na przyjęcia ich pacjentów. Jest to obraz zupełnie nieproporcjonalny do tego, co codziennie mogliśmy zobaczyć w Wiadomościach TVP, dlatego uważam, że nie ma co niepotrzebnie straszyć ludzi w TVN-ie. Trzeba w naszym kraju straszyć ludzi TVN-em – i ta strategia politykom PiS i Telewizji Polskiej udaje się doskonale.

Łatwo także wywnioskować z powyższego, iż na więzi rodzinne bardzo dobrze wpływa codzienne oglądanie TVP, zwłaszcza Wiadomości. Kolejne informacje na ten sam temat (Donald Tusk oraz rządy PO-PSL) działają jak balsam na uszy naszego społeczeństwa, powodują wzrost empatii oraz wzajemnego szacunku, zwłaszcza wobec ludzi myślących inaczej niż my. Nie mówiąc już o codziennych niemalże, słynnych już lekcjach niemieckiego z Donaldem Tuskiem. Nie ma nic lepszego dla naszej pociechy niż darmowa lekcja języka obcego on-line, zwłaszcza w czasach gdy za rogiem może czaić się kolejny narodowy lockdown. 

patronite

Jeśli podobają Ci się treści prezentowane na Subiektywno-Obiektywny, zapraszamy do wsparcia naszego działania na Patronite! 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *