W oparach absurdu

W oparach absurdu #2

W oparach absurdu to baaaardzo subiektywny przegląd tygodnia – nie bierz tego tak całkiem do siebie, ani też na serio…

patronite

___

Jeśli podobają Ci się treści prezentowane na Subiektywno-Obiektywny, zapraszamy do wsparcia naszego działania na Patronite! 

Nowy Renesans

Przez kilka dni nie milkły echa zeszłotygodniowego spotkania Mateusza Morawieckiego z Matteo Salvinim i Viktorem Orbanem. Premier nazwał nawet ich wspólne polityczne wizje “nowym renesansem w Europie”.

Bardzo ładna nazwa i jakże szlachetna inicjatywa – renesans. Znając zdolności organizacyjne i kreatywność Jacka Sasina mamy już też chyba bitego kandydata na nowego Leonardo da Vinci.

Twardy Orzech do zgryzienia

Jakoś bez większego echa rozeszła się z kolei sprawa odejścia Artura Orzecha z Telewizji Polskiej. Przypominam – pan Artur to wieloletni prowadzący “Szansy na Sukces” oraz komentator konkursu “Eurowizji”.

Po raz kolejny sprawdziło się więc założenie, że dla niektórych jedyną szansą na sukces w życiu dziennikarskim jest odejście z TVP.

 

Hołownia pod pręgieżem

W sobotę wielkanocną świat obiegła nowina (jak widać nie dla wszystkich dobra), że Szymon Hołownia się zaszczepił. Wykorzystując bałagan panujący w systemie, aczkolwiek legalnie i z ważnym skierowaniem – a mimo to spotkała go za to ogromna fala krytyki.

Jak widać jednym ze skutków reformy wymiaru sprawiedliwości jest póki co to, że w naszych odczuciach społecznych już nie oburza nas to co nielegalne, za to oburza to co w pełni legalne.

Jarosław Kaczyński przemówił

Prezes pojawił się w TV Republika w wielkanocną niedzielę o dziewiątej rano. W czasie kiedy celebrujący zmartychstanie Pana są zwykle w trakcie wielkanocnego śniadania.

Pora wywiadu zatem nie zaskakuje – na tyle sztuk spożywanych tego ranka pisanek w Polsce, statystycznie zawsze musi się gdzieś trafić zepsute jajo.

Piątka za etykę

Waldemar B., były senator Prawa i Sprawiedliwości usłyszał zarzut znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Polityk miał ciągnąć swojego psa na haku za samochodem. 

W PiSie miała być piątka dla zwierząt. Tymczasem jak widać niektórym przydałaby się piątka za zwierzęta – pod celą. 

 

“Balcerowicz jak Mengele”

W social mediach “Młodej Lewicy” napisano, że Leszek Balcerowicz jest “Mengelem polskiej gospodarki”. W ten sposób zareklamowano jeden z eventów dyskusyjnych organizowanych przez ML.

Kiedyś w Polsce i na świecie bardzo popularne przez moment były tak zwane konkursy skoków do wody “na byle czym”. Dziś w internecie popularny jest za to konkurs na napisanie byle czego – piszemy byle co i patrzymy jak daleko to poleci. 

Bezprzewodowy Duda

Internet obiegło zdjęcie prezydenta Dudy rozmawiającego z królem Jordanii przez telefon stacjonarny. Internauci dopatrzyli się braku kabla zasilającego (sieciowego?) podłączonego do aparatu telefonicznego prezydenta. Dyskusje na temat kabla trwały pół czwartku. Pojawiły się nawet teorie, że social media Kancelarii Prezydenta może obługiwać ta sama firma co w przypadku Młodej Lewicy. 

Na zdjęciu poniżej – lot na byle czym – znów coraz popularniejsza metoda na rywalizację i rozrywkę. Tym razem celem zdobywania zasięgów w internecie. 

Poprzednie opary absurdu:
W oparach absurdu #1

patronite

___

Jeśli podobają Ci się treści prezentowane na Subiektywno-Obiektywny, zapraszamy do wsparcia naszego działania na Patronite! 

06 comments on “W oparach absurdu #2

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *