W oparach absurdu

W oparach absurdu #4

W oparach absurdu to baaaardzo subiektywny przegląd tygodnia – nie bierz tego tak całkiem do siebie, ani też na serio...

patronite

___

Jeśli podobają Ci się treści prezentowane na Subiektywno-Obiektywny, zapraszamy do wsparcia naszego działania na Patronite! 

Po kolędzie

W tym tygodniu żyjemy w dużej mierze procesem w SN sędziego Igora Tulei. Jeszcze nie do końca opadły emocje po zeszłotygodniowej batalii Adama Bodnara w Trybunale Konstytucyjnym, a tu “reforma wymiaru sprawiedliwości” dalej nie daje nam ani dnia wytchnienia.
 
Jednym z najbardziej komentowanych w internecie faktów z samej rozprawy była prośba prezes TK do Bodnara by zwracał się do gremium “wysoki Trybunale”.
 
Szkoda, że nie wyszło tak jak w tej znanej kolędzie – chwała na wysokości, a pokój (czyli praworządność i Rzeczynik Praw Obywatelskich) na ziemi. Bodnar niestety przegrał. Trzymamy kciuki za Tuleyę!
Kanibal Lecter
 
Marcin “znam się na wszystkim” Najman napisał ostatnio na Facbooku, iż jego zdaniem szczepionki AstraZeneca i Johnson & Johnson (mające zawierać według Najmana komórki z zabitego dziecka w Holandii) zasadniczo nie róznią się od kanibalizmu. 
 
Jak już zdążyliśmy się przekonać, pan Marcin zna się na wszystkim. Jego wiedza i doświadczenie mają wkrótce być wykorzystane także i przy przekopie Mierzei Wiślanej. Komentarze Marcina są bowiem bardzo skuteczne w pogłębianiu dna. 
 
 
Gowin na igrzyskach?
 
W zeszłą sobotę odbyła się krajowa konwencja partii Jarosława Gowina Porozumienie. Na evencie sam Gowin zaprezentował nowe postulaty partii (nie wszystkie zgodne z linią programową aktualnej koalicji, w której Gowin jeszcze jest).
 
Niektórzy chętnie widzieliby już Gowina w opozycji. Powiadają też, że sam Gowin musi mieć niezwykle giętki kręgosłup. Jeżeli nie Zjednoczona Prawica, ani nie opozycja, może zatem 
Może więc gimnastyka sportowa na igrzyskach w Tokio?
 
Twój grzech jest cięższy niż mój!
 
Znany publicysta (a także popularyzator wazeliny) Michał Karnowski napisał ostatnio, iż każdy, kto przyczyni się do upadku aktualnego rządu, będzie miał na sumieniu ciężki grzech. 
 
Ciekawe czy rozgrzeszenie za swój ciężki grzech uzyskał już w oczach władzy na przykład Marek Falenta i przyjaciele. Oni już jeden rząd w RP przecież obalili… 
 
Teolog Karnowski na pewno by wiedział. 
 
 
 
Rozpad Zjednoczonej Prawicy 
S05 E12
 
W kraju wciąż mówi się o rozpadzie rządzącej koalicji oraz o przyspieszonych wyborach. Jednym z najświeższych doniesień jest możliwe spotkanie Ziobry, Gowina i Kaczyńskiego by znów spróbować się dogadać.
 
Jeżeli to nie pomoże, do Polski ma przyjechać ojciec Bashobora, żeby podjąć próby wskrzeszenia truchła Zjednoczonej Prawicy. 
 
Najważniejsze po prostu by był kolejny sezon serialu pt. “Rozpad Zjednoczonej Prawicy”.
patronite

___

Jeśli podobają Ci się treści prezentowane na Subiektywno-Obiektywny, zapraszamy do wsparcia naszego działania na Patronite! 

04 comments on “W oparach absurdu #4

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.