W oparach absurdu

W oparach absurdu #5

W oparach absurdu to baaaardzo subiektywny przegląd tygodnia – nie bierz tego tak całkiem do siebie, ani też na serio...

patronite

___

Jeśli podobają Ci się treści prezentowane na Subiektywno-Obiektywny, zapraszamy do wsparcia naszego działania na Patronite! 

Jarki to fajne chłopaki

Skandal! Jarosław Jakimowicz dotykał sukienki (taa, sukienki…) Magdaleny Ogórek na antenie jednego z programów w TVP Info.

Zrobiło się niezręcznie. Najbardziej już jakieś sześć lat temu, kiedy TVP zaczeła swój marsz ku jakościowej bylejakości.

 

Niepamięć

Monika Pawłowska (kiedyś Lewica, dziś Porozumienie) stwierdziła, iż nie zna słów prezydenta Dudy o “ideologii a nie ludziach LGBT”. Przypomnę, słów (jak przypomniał też TVN 24), które posłanka kiedyś znać musiała, ponieważ zaciekle je wtedy krytykowała. 

Pawłowska słów Dudy zatem nie zna. Zna za to dobrze metodę odpowiedzi na niewygodne pytania “na Dziwisza”. 

A ty się temu jeszcze dziwisz czy już nie?

Gdybym zakładał dziś w Polsce firmę szkoleniową, otworzyłbym taką z organizacją szkoleń z demencji i zapomnienia. Jako wykładowcę chciałbym tam Stevie Wondera polskiego kościoła, czyli Stanisława Dziwisza właśnie. Choć biorąc pod uwagę wysokość jego kardynalskich uposażeń – pewnie i tak nie byłaby to dlań atrakcyjna finansowo oferta 🙁

Mają papieża?

Prokuratura Rejonowa Warszawa – Śródmieście zbada słowa papieża Franciszka. Przedmiotem postępowania ma być rzekoma obraza uczuć religijnych – oczywiście kościoła, którym sam Franciszek kieruje (ale to akurat nie wydało się śledczym podejrzane, albo choć… podejrzanie głupie). 

Dyskutuje się nad miejscami, które Franciszek mógłby odwiedzić podczas swojej pielgrzymki do Polski. Jednym z nich jest właśnie Prokuratura Rejonowa Warszawa – Śródmieście.

 

Pancerni

NIK poinformowała, że opublikuje raport z jakości próby przeprowadzenia w ubiegłym roku wyborów kopertowych. Ponoć ma być grubo – włącznie z dowodami na Trybunał Stanu dla premiera. Ten już prawdopodobnie szykuje się na batalię z “pancernym Marianem” jako że nasłał na dom jego syna w środę ABW.

Cała Polska wstrzymała oddech. Opozycja trzyma kciuki za to by raport pancernego Mariana trafił do mediów a nie na wieki do jakiejś pancernej szafy. 

 

I po koalicji

Borys Budka podsumował działania Lewicy o których tu piszę hasłem “czerwony ekstremizm”.

No to chyba już po Koalicji 276. Ogłoszono ją 6 lutego br. Po koalicji zostaną nam już zatem tylko miesięcznice ogłoszenia jej powstania.

Jej wysokość Krystyna

Trybunał Konstytucyjny (pod przewodnictwem znanej i lubianej Krystyny Pawłowicz) miał zbadać, czy prawo unijne jest zgodne z ustawą zasadniczą. Rozprawę odroczono jednak do połowy maja.

Trybunał w Polsce to ewenement na skalę świata. Pokazał, że kultura osobista i wysoka może się mieć nijak do wysokości Trybunału.

 

Ultimatum do ultimatum

Po wtorkowym dogadaniu się Lewicy z rządem w sprawie poparcia Funduszu Odbudowy w kraju zawrzało. Cała opozycyjna Polska zaczęła wieszać na Lewicy psy. Za dogadanie się z PiSem. 

Ultimatum postawił nawet Strajk Kobiet, nawołując Lewicę do wycofania poparcia. Oczywiście dobrze znanym sobie chwytem, czyli #wyp*dalać. 

Czyli jak zwykle w przypadku logiki SK – wszyscy wychodzą, reszta zostaje. 

 

Nowe metody

Jak już się rzekło, Koalicja Obywatelska zjechała do suchej nitki Lewicę za pertraktacje z PiS-em. 

Cała ta sytuacja pokazała, że jedyną metodą opozycji na zdobycie władzy jest aktualnie metoda na “Nanga Parbat” – idziemy na szczyt sami, współtowarzyszy zostawiamy z tyłu, a na koszty wejścia i warunki panujące na górze nie zwracamy na razie uwagi. 

A potem się zobaczy.

patronite

___

Jeśli podobają Ci się treści prezentowane na Subiektywno-Obiektywny, zapraszamy do wsparcia naszego działania na Patronite! 

03 comments on “W oparach absurdu #5

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *