W oparach absurdu

W oparach absurdu #6

W oparach absurdu to baaaardzo subiektywny przegląd tygodnia – nie bierz tego tak całkiem do siebie, ani też na serio...

patronite

___

Jeśli podobają Ci się treści prezentowane na Subiektywno-Obiektywny, zapraszamy do wsparcia naszego działania na Patronite! 

Testy, testy, testy!

Ruszyły matury 2021. Jeszcze na dobre się nie rozkręciły a już na Podlasiu są podejrzenia przecieków, a tym samym – popełnienia przestępstwa. 

W edukacji egzamin dojrzałości jest co roku. W polityce przeciwnie – kilka razy w tygodniu. Jedno pozostaje niezmienne – podejrzenie popełnienia przestępstwa przy okazji.

 

Obóz doświadczeń

Rafał Trzaskowski zapowiedział letni event dla młodych ludzi o nazwie “Campus Polska”. Jak czytamy na stronie organizatora, ma być to “przestrzeń wymiany doświadczeń, zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.”

Kiedyś Campus kojarzył się z plecakiem lub podróżną torbą. Teraz będzie kojarzył się z całym bagażem doświadczeń.

…wstał (z kolan?)

Andrzej Duda pomylił rezurekcję z insurekcją w swoim wpisie dotyczącym III Powstania Śląskiego. Zaraz potem, w swoim stylu, z pomyłki się wytłumaczył.

Przypomniał mi się pewien dowcip (nie pamiętam jednak o kim, więc niech będzie o Dudzie).  Szedł Duda przez ogródek z marchewką i się potknął. Po trzech dniach z marchwi wstał. 

Dlaczego o Dudzie? Bo potyka się często.

 

Prezydent aktywny

Andrzej Duda podważył kwalifikacje Adama Bodnara do bycia RPO. Stwierdził, że jego wypowiedzi są antypolskie i antypaństwowe.

Prezydentem można być w Polsce dwa razy. Bohaterem wpisu Żulczyka na Facebooku – nieskończenie wiele.

 

Setka Bidena

Pewien internauta skrupulatnie policzył, iż Joe Biden nie rozmawiał z Andrzejem Dudą już od 106 dni (jako prezydent USA).

Ciekawe… Jeszcze troszkę tych dni upłynie, a Blanka Lipińska będzie mogła napisać o tym kolejną książkę. 

Jednak rezurekcja?

W majówkę w “Szansie na Sukces” pojawił się Jan Pietrzak a taże zespół Boys. Wszystko już w asyście nowego prowadzącego – Marka Sierockiego.

Mediom w Polsce jak widać nie jest potrzebna żadna repolonizacja. Im jest potrzebna resuscytacja! A następnie rezurekcja (czyli zmartwychwstanie).

 

Opozycjokoalicja

Stało się! Sejm przyjął ratyfikację Funduszu Odbudowy. Rząd w głosowaniu poparły kluby: Lewicy, PSL i Polski 2050. 

Spełniły się zatem marzenia wielu – opozycja zjednoczyła się. Wyłamała się tylko Koalicja Obywatelska – ona nadal pozostaje opozycją totalną. Nawet wobec opozycji.

 

Ano, taka prawda

Internet i media obiegła wiadomość, że wyciekły nagie filmiki znanej (ponoć – ja nie znam) instagramerki i influencerki Natsu. W obronę wzięły Natsu lewicowe aktywistki przekonując wszystkich, że takie materiały i doświadczenia to nie wstyd.

Pewnie, że to nie wstyd. Taka prawda. Ona sama też bywa czasem naga. 

patronite

___

Jeśli podobają Ci się treści prezentowane na Subiektywno-Obiektywny, zapraszamy do wsparcia naszego działania na Patronite! 

Jeden komentarz na “W oparach absurdu #6

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *