W oparach absurdu

W oparach absurdu #8

W oparach absurdu to baaaardzo subiektywny przegląd tygodnia – nie bierz tego tak całkiem do siebie, ani też na serio…

patronite

___

Jeśli podobają Ci się treści prezentowane na Subiektywno-Obiektywny, zapraszamy do wsparcia naszego działania na Patronite!

Ładny jak żadny

PiS ogłosił w ubiegłą sobotę swój pomysł na Polskę po pandemii, zwany szerzej jako Polski Ład. Czyli taki polski american dream

W Nowym Ładzie było o wszystkim – o nauce, socjalu, podatkach i składkach. Jednym słowem: grubo.

Czyli tak jak zapłaci za te pomysły polska klasa średnia.

Coś, gdzieś, kiedyś

Podobno trwa jakaś słowna okładanka między młodymi aktywistkami Lewicy: Justyną Klimasarą i Mają Staśko. Nie miałem jednak siły sprawdzać o co im chodzi tym razem – przepraszam…

Ważny dzień!

Kiedy piszę te słowa (czwartek, 20 maja), wszyscy z zapartym tchem czekają na występ Rafała Brzozowskiego na Eurowizji. Mamy nadzieję, że nie będzie to generalna próba odpadania na wczesnym etapie przed Euro 2020. 

Wiemy jak to z tym Brzozowskim bywa. Oraz z tym instynktem macierzyńskim nadziei.

Hazardzista

W środku tygodnia odbyła się narada członków Platformy Obywatelskiej w związku z dość średnią atmosferą wokół PO w ostatnim czasie. Po spotkaniu przewodniczący PO Borys Budka uspokajał, że ma pomysł na przezwyciężenie kryzysu – PO ma zjednoczyć opozycję. Po raz kolejny. Po raz kolejny pod swoimi barwami. 

Niezły ryzykant z tego Budki – zagrał va banque niczym w grach liczbowych. Jemu teraz to już chyba to wszystko lotto. 

Informacja zwrotna

Jakub Żulczyk, znany z tego z czego ostatnio był w Polsce znany, wydał w tym tygodniu książkę. “Informacja Zwrotna” to opowieść o alkoholu, życiowej porażce, szukaniu własnej tożsamości i problemach w odnalezieniu się w świecie. 

Co zaskakujące – nie jest to o polskiej polityce!

Świątek Piątek

W mijającym tygodniu przeżywaliśmy w sporcie huśtawkę nastrojów. Iga Świątek wygrała turniej WTA w Rzymie, natomiast napastnik reprezentacji Krzysztof Piątek doznał urazu, który uniemożliwi mu występ na Mistrzostwach Europy w piłce kopanej. 

W polskim sporcie dobre i złe wieści przynajmniej jakoś tam się bilansują. W przeciwieństwie do wieści z polskiej polityki. 

patronite

___

Jeśli podobają Ci się treści prezentowane na Subiektywno-Obiektywny, zapraszamy do wsparcia naszego działania na Patronite!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *