W oparach absurdu

W oparach absurdu #10

W oparach absurdu to baaaardzo subiektywny przegląd tygodnia – nie bierz tego tak całkiem do siebie, ani też na serio...

patronite

___

Jeśli podobają Ci się treści prezentowane na Subiektywno-Obiektywny, zapraszamy do wsparcia naszego działania na Patronite! 

Kazek w TVP!

Wielu kibicom (w tym mi) na pewno przypadła do gustu informacja, że grono współkomentatorów meczów w TVP Sport zasilił przed EURO 2020 Kazimierz Węgrzyn. Głos “Kazka” to wszak miód na wiele par kibicowskich uszu.

Potwierdziła się też reguła, że TVP Sport to jedyne takie miejsce w TVP, które się nie stacza, a może nawet wręcz przeciwnie. 

Remis z reżimem

Polska zremisowała z Rosją 1:1 w ramach przygotowań do Euro. Wynik jak to się mówi – dyplomatyczny. Przepływ rosyjskiego gazu nadal niezagrożony, przynajmniej ze strony polskiej.

Nie mogliśmy nawet puścić Bąka w uliczkę – Bąk już od dawna w polskiej kadrze przecież nie gra.

Złote Maliny

Świat polskiego Internetu zszokowała wiadomość, iż niegdysiejszy asystent Małgorzaty Kidawy-Błońskiej Krzysztof Malinowski prawdopodobnie wyłudzał od ludzi pieniądze na zbiórkach. 

Niewidzięczny sezon na maliny tego lata.

KuPiS 2015

Stało się coś co wielu wieszczyło od 2015 roku – PiS zawarł z Pawłem Kukizem sojusz dotyczący współpracy. 

Było jak w tej piosence Pawła: “Miasto budzi się, nie jesteśmy sami, szumem ulic woła mnie…”. Teraz zatem przydałoby się polskiej polityce coś z drugiej części refrenu: “Daj nam dzisiaj dobry dzień. Dobry dzień”. 

Kot załatwia sprawy

Jest nowy motyw usprawiedliwiania nieudanych przedsięwzięć w polityce i gospodarce – aktualnie mówi się, że “kot to srał”. 

Kot srał na przykład tę nieszczęsną Najwyższą Izbę Kontroli. W państwie wszystko przecież działa, a oni tylko przeszkadzają.

Się ma, się gra

Po słowach Olgi Tokarczuk, która ośmieliła się powiedzieć coś niefajnego o sytuacji politycznej w Polsce, prawica oburzyła się na te słowa i zorganizowała nawet akcję #odeślijoldzeksiążkę, czy coś w tym stylu. 

Jak to się mówi – żeby wygrać, trzeba grać. Żeby odesłać Oldze książkę, trzeba też jakąś mieć.

Płynie Vistula płynie

Firma VISTULA będzie ubierać w garnitury piłkarską reprezentację Polski. Trzeba przyznać, że nasi w garniturach polskiego producenta wyglądają jak miliony monet.

To prawie jak polski rząd – w garniturach w zasadzie codziennie, a miliony monet w majątkach przepisanych na żony. 

Niezłomny

Ogłoszono przygotowania do nakręcenia filmu o Jarosławie Kaczyńskim. Film ma nosić tytuł “Człowiek niezłomny”. 

Internauci sporo dyskutowali na temat niezłomności Prezesa. Wytypowali nawet swoją pierwszą scenę do filmu – jak prezes niezłomnie śpi do południa trzynastego grudnia.

patronite

___

Jeśli podobają Ci się treści prezentowane na Subiektywno-Obiektywny, zapraszamy do wsparcia naszego działania na Patronite! 

02 comments on “W oparach absurdu #10

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *