W oparach absurdu

W oparach absurdu #9

W oparach absurdu to baaaardzo subiektywny przegląd tygodnia – nie bierz tego tak całkiem do siebie, ani też na serio...

patronite

___

Jeśli podobają Ci się treści prezentowane na Subiektywno-Obiektywny, zapraszamy do wsparcia naszego działania na Patronite! 

Czarn(k)o to widzę

Minister edukacji Przemysław Czarnek zapowiedział nowy kanon lektur. Nauka o seksie lub o przedsiębiorczości ma być wzbogacona na przykład o teksty Jana Pawła II. Jak zapowiedział minister, nowe treści mają “dobrze wpływać na Polaków”.

Przewrotne. W moich czasach do szkoły chodziło się po wiedzę, zaś dobrze wpływała na mnie na przykład aktywność fizyczna po szkole. Za Czarnka po naukę będziemy zaś sięgać gdzie indziej, tylko nie do szkoły. 

…sprawiedliwości…

Nadminister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział, że w poczynaniach swoich kolegów z rządu w sprawie wyborów kopertowych nie widzi nic nielegalnego. Przeciwnie – w jego ocenie przed Trybunałem Stanu należałoby postawić oczywiście opozycję. 

W normalnym kraju sprawiedliwości stałoby się zadość. W Polsce się nie stanie bo sprawiedliwości Ziobro ma tu już dość.

A już najmniej sprawiedliwości jest w Prawie i Sprawiedliwości.

 

Dogrywka

Platforma dalej podgryza się z Lewicą. Tym razem poszło o głosowanie nad poprawkami do FO, które przepadło w Senacie dwoma głosami, które nie padły właśnie ze strony senatorów PO. Jeden z nich zatrzasnął się w windzie, drugi pomylił się w głosowaniu.

Można było sprobować na dwie ręce. Metoda to stara i sprawdzona.

W oparach Turowa

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił na początku tygodnia, iż premier Czech wycofa skargę tego kraju do TSUE w związku z zamieszaniem wokół kopalni Turów. Premier Czech z kolei miał na ten sam temat dość odmienne zdanie.

Czyli Czeski Film. Nie wiem jak Czesi, ale my jesteśmy przyzwyczajeni. Mamy deja vu za każdym razem jak premier coś mówi.

 

Pan Twardowski

Internet obiegło nagranie z wywiadu, w którym Andrzej Duda przekonuje jak bardzo twardym trzeba być piastując urząd prezydenta. Jako przykład podaje oczywiście samego siebie. Żartom z prezydenta nie było końca. 

Moim zdaniem niesłusznie – podczas tego wywiadu naprawdę udowodnił, że jest twardy i wytrzymały. Ja na jego miejscu zaśmiałbym się z kilkanaście razy w ciągu tych kilku minut.

patronite

___

Jeśli podobają Ci się treści prezentowane na Subiektywno-Obiektywny, zapraszamy do wsparcia naszego działania na Patronite! 

Jeden komentarz na “W oparach absurdu #9

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.